VLLP0431 Propedeutika I - základní klinické dovednosti - cvičení

Lékařská fakulta
jaro 2024
Rozsah
0/2.3/0. 34.5. 2 kr. Ukončení: z.
Vyučující
MUDr. Michaela Bártová (přednášející)
MUDr. Martin Janků (přednášející)
MUDr. Miriam Kollerová (přednášející)
MUDr. Jan Konečný, Ph.D. (přednášející)
doc. MUDr. Martina Kosinová, Ph.D., FESAIC (přednášející)
prof. MUDr. Petr Štourač, Ph.D., MBA, FESAIC (přednášející)
MUDr. Mgr. Eva Šustrová (přednášející)
MUDr. Martina Žižlavská (přednášející)
MUDr. Sabrina Adamíková (cvičící)
MUDr. Martin Ambroz (cvičící)
MUDr. Martina Ambrozová (cvičící)
MUDr. Mária Bakošová (cvičící)
MUDr. Štěpán Bartoš (cvičící)
MUDr. Róbert Bobák (cvičící)
MUDr. Klára Bochníčková (cvičící)
MUDr. Eliška Boženková (cvičící)
MUDr. Dominik Broniš (cvičící)
MUDr. Lucia Cabanová (cvičící)
MUDr. Vladimír Čan (cvičící)
MUDr. Lukáš Dadák, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Aleš Dvořák (cvičící)
MUDr. Miroslav Dvořák (cvičící)
MUDr. Dominik Fabián (cvičící)
MUDr. Jiří Faldík (cvičící)
MUDr. Lukáš Fiala (cvičící)
MUDr. Martin Flek (cvičící)
MUDr. Pavel Fráňa (cvičící)
MUDr. František Garncarz (cvičící)
MUDr. Katarína Glombová (cvičící)
MUDr. Jakub Habr (cvičící)
MUDr. Monika Halmová (cvičící)
MUDr. Tomáš Hanslík (cvičící)
MUDr. Martin Harazim, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Jiří Hlaváč (cvičící)
MUDr. Mária Hrabčaková (cvičící)
MUDr. Samuel Hricko (cvičící)
MUDr. Dominika Ivanecká (cvičící)
MUDr. Marek Jeřábek (cvičící)
MUDr. Eliška Johnová (cvičící)
MUDr. David Kiss (cvičící)
MUDr. Eva Klabusayová, DESAIC (cvičící)
MUDr. Radka Klimánková (cvičící)
MUDr. Zuzana Komorová (cvičící)
Veronika Konečná (cvičící)
MUDr. Petra Kostroňová (cvičící)
MUDr. Adam Koudelka (cvičící)
MUDr. Ondřej Kráčmar (cvičící)
MUDr. Tomáš Kratochvíl (cvičící)
MUDr. Martin Krejčí (cvičící)
MUDr. Beáta Krejčířová (cvičící)
MUDr. Pavlína Krésová, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Petr Krsička (cvičící)
MUDr. Petra Křemečková (cvičící)
MUDr. Adam Křenek (cvičící)
MUDr. Dominika Kučerová (cvičící)
MUDr. Zsolt Kukel (cvičící)
MUDr. Laura Kvasnicová (cvičící)
MUDr. Karel Lábr, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Denis Lekeš (cvičící)
MUDr. Lucie Litzmanová (cvičící)
MUDr. Petr Lokaj, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Soňa Maceková (cvičící)
MUDr. Dominik Maduda (cvičící)
MUDr. Gabriela Matejová (cvičící)
MUDr. Václav Mikoška (cvičící)
MUDr. Karolína Motílová (cvičící)
MUDr. Martina Nevrtalová (cvičící)
MUDr. Pavel Niedermayer (cvičící)
MUDr. Lukáš Opatřil, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Martin Petráš (cvičící)
prof. MUDr. Ladislav Plánka, Ph.D. (cvičící)
MUDr. Martin Pospíchal (cvičící)
MUDr. Jan Pospíšil (cvičící)
MUDr. Adam Predáč (cvičící)
MUDr. Sylwia Pycz (cvičící)
MUDr. Jan Resler (cvičící)
MUDr. Kristýna Řiháková (cvičící)
MUDr. Filip Sládek (cvičící)
MUDr. Hana Smutná (cvičící)
MUDr. Martin Staňa (cvičící)
MUDr. Marek Sůva (cvičící)
MUDr. Marek Škorňa (cvičící)
MUDr. Petr Štach (cvičící)
MUDr. Michal Vondráček (cvičící)
MUDr. Tamara Vystrčilová (cvičící)
MUDr. Martin Zatloukal (cvičící)
MUDr. Radek Zukal (cvičící)
Natálie Bajerová (pomocník)
Hana Baková (pomocník)
Lucie Balášová (pomocník)
Šarlota Balážová (pomocník)
Dominika Ballová (pomocník)
Karolína Banášová (pomocník)
MUDr. Filip Bartoš (pomocník)
Martin Bartoš (pomocník)
Kristína Belovičová (pomocník)
Adéla Benešová (pomocník)
Kateřina Beníčková (pomocník)
Samuel Beracko (pomocník)
Anna Berková (pomocník)
Tereza Bogárová (pomocník)
Vojtěch Buchta (pomocník)
Simona Buttová (pomocník)
Karolína Bystrická (pomocník)
Amália Calíková (pomocník)
Hana Cibulková (pomocník)
Oliver Csizmadia (pomocník)
Petra Černá (pomocník)
Barbara Černáková (pomocník)
Barbora Černíková (pomocník)
Karolína Čierna (pomocník)
Laura Danišová (pomocník)
Filip Demčák (pomocník)
Mgr. Lenka Divišová (pomocník)
Monika Dostálová (pomocník)
Karolína Dovalová (pomocník)
Inocenc Drábek (pomocník)
Barbora Dúbravová (pomocník)
Dorota Durecová (pomocník)
Jakub Dvorský (pomocník)
Julie Dvořáková (pomocník)
Zdeňka Dvořáková (pomocník)
Adam Dzvinčuk (pomocník)
Anežka Faltusová (pomocník)
Jakub Filo (pomocník)
Jan Foltera (pomocník)
Zdeněk Furmánek (pomocník)
Jan Gajdošík (pomocník)
Michaela Gajdošíková (pomocník)
Lea Galová (pomocník)
Zuzana Göghová (pomocník)
Dominika Gondová (pomocník)
Lucia Görögová (pomocník)
Natália Görögová (pomocník)
MUDr. Jakub Gregora (pomocník)
Janka Greštiaková (pomocník)
Aneta Griačová (pomocník)
Ondřej Grygar (pomocník)
Sabina Haasová (pomocník)
Jan Habr (pomocník)
Ludmila Hájková (pomocník)
Monika Hammerová (pomocník)
MUDr. Veronika Hándlová (pomocník)
Kristína Hardoňová (pomocník)
Sabina Haydary (pomocník)
Jakub Henzl (pomocník)
Jan Hlavica (pomocník)
Alena Hlavicová (pomocník)
Adéla Hodboďová (pomocník)
Barbora Horniaková (pomocník)
Ema Hrušovská (pomocník)
Johana Hříbková (pomocník)
Alice Humpolová (pomocník)
Vojtěch Chudý (pomocník)
Katarína Ilčíková (pomocník)
Leyla Isakova (pomocník)
Samuel Ivančík (pomocník)
Mária Iviczeová (pomocník)
Ema Jackulíková (pomocník)
Ema Jančovičová (pomocník)
Matej Jankovich (pomocník)
Alžběta Janýšková (pomocník)
Bc. Juliana Jaščurová (pomocník)
Petr Jedlička (pomocník)
MUDr. Vendula Kabrdová (pomocník)
Kateřina Kalová (pomocník)
Johana Kamrlová (pomocník)
Juliána Kapinová (pomocník)
Dominika Karasová (pomocník)
MUDr. Dagmar Karlíková (pomocník)
Nikola Karlubiková (pomocník)
MUDr. Miroslav Kassay (pomocník)
Anežka Kitzlerová (pomocník)
Ema Kocianová (pomocník)
Kristína Kollárová (pomocník)
Tobiáš Kopáček (pomocník)
Filip Kopřiva (pomocník)
MUDr. Bianka Kořínková (pomocník)
Mgr. Pavlína Kosíková (pomocník)
Kateřina Koudelová (pomocník)
Emma Kováčová (pomocník)
MUDr. Matej Kovář (pomocník)
Tetiana Kozachenko (pomocník)
Kateřina Krafková (pomocník)
Tomáš Králíček (pomocník)
Adéla Králová (pomocník)
Pavel Kremr (pomocník)
Vojtěch Krobot (pomocník)
MUDr. Alžběta Kryštofová (pomocník)
Hynek Kudělka (pomocník)
Klára Kutáčová (pomocník)
Matej Lašan (pomocník)
Jakub Laštůvka (pomocník)
Tomáš Lengál (pomocník)
Gabriela Lenická (pomocník)
Michaela Leskovjanová (pomocník)
Lenka Letovancová (pomocník)
MUDr. Karolína Levíčková (pomocník)
Michaela Líbalová (pomocník)
Valentýna Lipovská (pomocník)
Veronika Liptáková (pomocník)
Barbora Liščáková (pomocník)
Paulína Liščáková (pomocník)
Bc. Dominika Lončaričová (pomocník)
Eva Lustigová (pomocník)
Gabriela Lyčková (pomocník)
Jan Macek (pomocník)
Alžběta Macíčková (pomocník)
Šárka Máčalová (pomocník)
Anna Martinková (pomocník)
Karin Matišíková (pomocník)
Kateřina Matulová (pomocník)
Michaela Mergenthalová (pomocník)
MUDr. Michal Metiľ (pomocník)
Tereza Mezníková (pomocník)
MUDr. Lukáš Mičko (pomocník)
Tereza Michalčíková (pomocník)
Ludmila Michlíčková (pomocník)
Romana Mikelová (pomocník)
Anna Miklášová (pomocník)
Dominika Miklišová (pomocník)
Michal Nachtnebl (pomocník)
Richard Naništa (pomocník)
Eliška Neckař (pomocník)
Martin Nechvátal (pomocník)
Jan Nemčok (pomocník)
Martin Němec (pomocník)
David Neuman (pomocník)
Petr Novotný (pomocník)
Šárka Odstrčilová (pomocník)
Matúš Ondreják (pomocník)
Barbora Ondroušková (pomocník)
Nikola Opialová (pomocník)
Robert Opletal (pomocník)
Anna Paťorková (pomocník)
Ondřej Pavlíček (pomocník)
Michaela Pavlincová (pomocník)
Anna Pazderková (pomocník)
Hana Peňázová (pomocník)
Jana Peterová (pomocník)
Natálie Petrziková (pomocník)
Petra Picmausová (pomocník)
Markéta Pilková (pomocník)
MUDr. Ondřej Pírek (pomocník)
Barbora Posádková (pomocník)
Gabriela Pospíšilová (pomocník)
Dobroslava Pribišová (pomocník)
Rastislav Priehoda (pomocník)
Josefína Přecechtělová (pomocník)
Natálie Putnová (pomocník)
Štěpán Rataj (pomocník)
Samuel Ret (pomocník)
Bc. Barbora Rybnikárová (pomocník)
Iva Rýparová (pomocník)
Deana Rýzková (pomocník)
Tereza Řezníčková (pomocník)
Kateřina Sazmová (pomocník)
Tomáš Sedláček (pomocník)
Erik Scholcz (pomocník)
Lívia Sidorová (pomocník)
Annemarie Smetanová (pomocník)
Richard Smrž (pomocník)
MUDr. Pavel Sochor (pomocník)
MUDr. Natálie Spurná (pomocník)
Matúš Surovčák (pomocník)
Alžběta Suškevičová (pomocník)
Marek Svoboda (pomocník)
Martin Svoreň (pomocník)
Barbora Sychrová (pomocník)
Jan Szturz (pomocník)
Žaneta Šafářová (pomocník)
Eva Šebestová (pomocník)
Roman Šimek (pomocník)
Miroslava Širgelová (pomocník)
Ivana Škodroňová (pomocník)
Lucie Škrdlíková (pomocník)
Lucie Šlampová (pomocník)
Klára Šotkovská (pomocník)
Daniela Štefaničková (pomocník)
Julie Šudáková (pomocník)
Lucie Švarcová (pomocník)
Monika Täuberová (pomocník)
Lucie Tellingerová (pomocník)
Anna Tesaříková (pomocník)
Jan Texl (pomocník)
Robin Thomas (pomocník)
Sára Tichá (pomocník)
Tereza Tichá (pomocník)
Katarína Tkáčová (pomocník)
Lenka Tomanová (pomocník)
Natálie Topinková (pomocník)
Marie Tormová (pomocník)
Barbora Uhrová (pomocník)
Andrea Valčuhová (pomocník)
Simona Vaľková (pomocník)
Anna Váňová (pomocník)
Vanesa Várošová (pomocník)
Tereza Varyšová (pomocník)
Miroslava Vašíčková (pomocník)
Kateřina Vašinová (pomocník)
Eva Vaverková (pomocník)
Lenka Vičarová (pomocník)
Anna Virčíková (pomocník)
Erik Vitez (pomocník)
Viliam Vojtek (pomocník)
Tereza Vorlová (pomocník)
Simona Vydržalová (pomocník)
Vojtěch Vyorálek (pomocník)
Dita Vysloužilová (pomocník)
Matěj Wimmer (pomocník)
Darya Yarmosh (pomocník)
Zuzana Zahrádková (pomocník)
Robin Zajac (pomocník)
Zuzana Zdařilová (pomocník)
Dunja Iva Zemanová (pomocník)
Alžběta Zezůlková (pomocník)
Anna Zouharová (pomocník)
Kamila Zuntová (pomocník)
Tereza Zvejšková (pomocník)
Garance
MUDr. Jan Konečný, Ph.D.
I. chirurgická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně – Lékařská fakulta
Kontaktní osoba: MUDr. Martina Žižlavská
Dodavatelské pracoviště: I. interní kardioangiologická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně – Lékařská fakulta (5,04 %), II. interní klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně – Lékařská fakulta (14,30 %), I. chirurgická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně – Lékařská fakulta (11,78 %), II. chirurgická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně – Lékařská fakulta (7,56 %), Interní kardiologická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (5,88 %), Interní hematologická a onkologická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (6,30 %), Interní gastroenterologická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (7,56 %), Klinika nemocí plicních a tuberkulózy – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (5,88 %), Chirurgická klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (6,30 %), Všeobecná interní klinika – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (6,30 %), Klinika úrazové chirurgie – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště Nemocnice Bohunice a Porodnice – Lékařská fakulta (5,88 %), Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie – Společná pracoviště s Fakultní nemocnicí Brno - pracoviště dětské medicíny – Lékařská fakulta (7,56 %), Klinika traumatologie – Společná pracoviště s Úrazovou nemocnicí – Lékařská fakulta (2,10 %), Klinika operační onkologie – Společná pracoviště s Masarykovým onkologickým ústavem – Lékařská fakulta (6,30 %), Klinika kardiovaskulární a transplantační chirurgie – Lékařská fakulta (1,26 %)
Rozvrh seminárních/paralelních skupin
VLLP0431/LEKTOR: Po 19. 2. až Čt 9. 5. Čt 8:00–17:00 F37/328, Čt 23. 5. až Čt 30. 5. Čt 8:00–17:00 F37/328, Po 8:00–17:00 F37/328, Út 8:00–17:00 F37/328, St 8:00–17:00 F37/328, Pá 8:00–17:00 F37/328
VLLP0431/01: Po 19. 2. 14:30–17:00 F37/346, Po 26. 2. 14:30–17:00 F37/363, 14:30–17:00 F37/362, Po 4. 3. 14:30–17:00 F37/349, 14:30–17:00 F37/353, Po 11. 3. 14:30–17:00 F37/427, 14:30–17:00 F37/428, Po 18. 3. 14:30–17:00 F37/355, 14:30–17:00 F37/414, 14:30–17:00 F37/445, Po 25. 3. 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353, Po 8. 4. 14:30–17:00 F37/353, Po 15. 4. 14:30–17:00 F37/365, 14:30–17:00 F37/364, Po 22. 4. 14:30–17:00 F37/358, 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353, Po 29. 4. 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/357, Po 6. 5. 14:30–17:00 F37/411, 14:30–17:00 F37/414, 14:30–17:00 F37/416, Po 13. 5. 14:30–17:00 F37/361, 14:30–17:00 F37/359, 14:30–17:00 F37/358, ...
VLLP0431/02: Po 19. 2. 14:30–17:00 F37/346, Po 26. 2. 14:30–17:00 F37/364, 14:30–17:00 F37/365, Po 4. 3. 14:30–17:00 F37/357, Po 11. 3. 14:30–17:00 F37/349, 14:30–17:00 F37/353, Po 18. 3. 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/357, Po 25. 3. 14:30–17:00 F37/414, 14:30–17:00 F37/445, 14:30–17:00 F37/355, Po 8. 4. 14:30–17:00 F37/361, 14:30–17:00 F37/358, 14:30–17:00 F37/359, Po 15. 4. 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/358, 14:30–17:00 F37/357, Po 22. 4. 14:30–17:00 F37/365, 14:30–17:00 F37/364, Po 29. 4. 14:30–17:00 F37/416, 14:30–17:00 F37/411, 14:30–17:00 F37/414, Po 6. 5. 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353, Po 13. 5. 14:30–17:00 F37/353
VLLP0431/03: Po 19. 2. 11:30–14:00 F37/346, Po 26. 2. 11:30–14:00 F37/362, 11:30–14:00 F37/363, Po 4. 3. 11:30–14:00 F37/349, 11:30–14:00 F37/353, Po 11. 3. 11:30–14:00 F37/427, 11:30–14:00 F37/428, Po 18. 3. 11:30–14:00 F37/414, 11:30–14:00 F37/445, 11:30–14:00 F37/355, Po 25. 3. 11:30–14:00 F37/357, 11:30–14:00 F37/353, Po 8. 4. 11:30–14:00 F37/353, Po 15. 4. 11:30–14:00 F37/364, 11:30–14:00 F37/365, Po 22. 4. 11:30–14:00 F37/358, 11:30–14:00 F37/357, 11:30–14:00 F37/353, Po 29. 4. 11:30–14:00 F37/353, 11:30–14:00 F37/357, Po 6. 5. 11:30–14:00 F37/416, 11:30–14:00 F37/414, 11:30–14:00 F37/411, Po 13. 5. 11:30–14:00 F37/358, 11:30–14:00 F37/361, 11:30–14:00 F37/359, ...
VLLP0431/04: Po 19. 2. 11:30–14:00 F37/346, Po 26. 2. 11:30–14:00 F37/365, 11:30–14:00 F37/364, Po 4. 3. 11:30–14:00 F37/357, Po 11. 3. 11:30–14:00 F37/349, 11:30–14:00 F37/353, Po 18. 3. 11:30–14:00 F37/353, 11:30–14:00 F37/357, Po 25. 3. 11:30–14:00 F37/445, 11:30–14:00 F37/414, 11:30–14:00 F37/355, Po 8. 4. 11:30–14:00 F37/361, 11:30–14:00 F37/358, 11:30–14:00 F37/359, Po 15. 4. 11:30–14:00 F37/353, 11:30–14:00 F37/357, 11:30–14:00 F37/358, Po 22. 4. 11:30–14:00 F37/365, 11:30–14:00 F37/364, Po 29. 4. 11:30–14:00 F37/411, 11:30–14:00 F37/414, 11:30–14:00 F37/416, Po 6. 5. 11:30–14:00 F37/357, 11:30–14:00 F37/353, Po 13. 5. 11:30–14:00 F37/353
VLLP0431/05: Po 19. 2. 8:30–11:00 F37/346, Po 26. 2. 8:30–11:00 F37/363, 8:30–11:00 F37/362, Po 4. 3. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/349, Po 11. 3. 8:30–11:00 F37/428, 8:30–11:00 F37/427, Po 18. 3. 8:30–11:00 F37/355, 8:30–11:00 F37/414, 8:30–11:00 F37/445, Po 25. 3. 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/353, Po 8. 4. 8:30–11:00 F37/353, Po 15. 4. 8:30–11:00 F37/364, 8:30–11:00 F37/365, Po 22. 4. 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/358, Po 29. 4. 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/353, Po 6. 5. 8:30–11:00 F37/416, 8:30–11:00 F37/411, 8:30–11:00 F37/414, Po 13. 5. 8:30–11:00 F37/358, 8:30–11:00 F37/361, 8:30–11:00 F37/359, ...
VLLP0431/06: Po 19. 2. 8:30–11:00 F37/346, Po 26. 2. 8:30–11:00 F37/364, 8:30–11:00 F37/365, Po 4. 3. 8:30–11:00 F37/357, Po 11. 3. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/349, Po 18. 3. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/357, Po 25. 3. 8:30–11:00 F37/445, 8:30–11:00 F37/414, 8:30–11:00 F37/355, Po 8. 4. 8:30–11:00 F37/358, 8:30–11:00 F37/359, 8:30–11:00 F37/361, Po 15. 4. 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/358, 8:30–11:00 F37/353, Po 22. 4. 8:30–11:00 F37/365, 8:30–11:00 F37/364, Po 29. 4. 8:30–11:00 F37/414, 8:30–11:00 F37/411, 8:30–11:00 F37/416, Po 6. 5. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/357, Po 13. 5. 8:30–11:00 F37/353
VLLP0431/07: St 21. 2. 14:30–17:00 F37/346, St 28. 2. 14:30–17:00 F37/363, 14:30–17:00 F37/362, St 6. 3. 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/349, St 13. 3. 14:30–17:00 F37/357, St 20. 3. 14:30–17:00 F37/355, 14:30–17:00 F37/414, 14:30–17:00 F37/445, St 27. 3. 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/357, St 3. 4. 14:30–17:00 F37/358, 14:30–17:00 F37/361, 14:30–17:00 F37/359, St 10. 4. 14:30–17:00 F37/353, St 17. 4. 14:30–17:00 F37/365, 14:30–17:00 F37/364, St 24. 4. 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/358, St 15. 5. 14:30–17:00 F37/428, 14:30–17:00 F37/427, 14:30–17:00 F37/431, 14:30–17:00 F37/429, St 22. 5. 14:30–17:00 F37/411, 14:30–17:00 F37/414, ...
VLLP0431/08: St 21. 2. 14:30–17:00 F37/346, St 28. 2. 14:30–17:00 F37/365, 14:30–17:00 F37/364, St 6. 3. 14:30–17:00 F37/357, St 13. 3. 14:30–17:00 F37/349, 14:30–17:00 F37/353, St 20. 3. 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/357, St 27. 3. 14:30–17:00 F37/445, 14:30–17:00 F37/355, 14:30–17:00 F37/414, St 3. 4. 14:30–17:00 F37/353, St 10. 4. 14:30–17:00 F37/359, 14:30–17:00 F37/361, 14:30–17:00 F37/358, St 17. 4. 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/358, St 24. 4. 14:30–17:00 F37/365, 14:30–17:00 F37/364, Po 29. 4. 17:00–19:30 F37/416, 17:00–19:30 F37/414, 17:00–19:30 F37/411, St 22. 5. 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/349
VLLP0431/09: Čt 22. 2. 14:30–17:00 F37/346, Čt 29. 2. 14:30–17:00 F37/363, 14:30–17:00 F37/362, Čt 7. 3. 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/349, Čt 14. 3. 14:30–17:00 F37/357, Čt 21. 3. 14:30–17:00 F37/414, 14:30–17:00 F37/355, 14:30–17:00 F37/445, Čt 28. 3. 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353, Čt 4. 4. 14:30–17:00 F37/359, 14:30–17:00 F37/358, 14:30–17:00 F37/361, Čt 11. 4. 14:30–17:00 F37/353, Čt 18. 4. 14:30–17:00 F37/365, 14:30–17:00 F37/364, Čt 25. 4. 14:30–17:00 F37/358, 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353, Čt 2. 5. 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353, Čt 9. 5. 14:30–17:00 F37/411, 14:30–17:00 F37/414, 14:30–17:00 F37/416
VLLP0431/10: Čt 22. 2. 14:30–17:00 F37/346, Čt 29. 2. 14:30–17:00 F37/364, 14:30–17:00 F37/365, Čt 7. 3. 14:30–17:00 F37/357, Čt 14. 3. 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/349, Čt 21. 3. 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353, Čt 28. 3. 14:30–17:00 F37/445, 14:30–17:00 F37/355, 14:30–17:00 F37/414, Čt 4. 4. 14:30–17:00 F37/353, Čt 11. 4. 14:30–17:00 F37/358, 14:30–17:00 F37/361, 14:30–17:00 F37/359, Čt 18. 4. 14:30–17:00 F37/358, 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353, Čt 25. 4. 14:30–17:00 F37/364, 14:30–17:00 F37/365, Čt 2. 5. 14:30–17:00 F37/411, 14:30–17:00 F37/416, 14:30–17:00 F37/414, Čt 9. 5. 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353
VLLP0431/11: Pá 23. 2. 11:30–14:00 F37/346, Pá 1. 3. 11:30–14:00 F37/363, 11:30–14:00 F37/362, Pá 8. 3. 11:30–14:00 F37/353, 11:30–14:00 F37/349, Pá 15. 3. 11:30–14:00 F37/357, Pá 22. 3. 11:30–14:00 F37/355, 11:30–14:00 F37/445, 11:30–14:00 F37/414, Pá 5. 4. 11:30–14:00 F37/361, 11:30–14:00 F37/359, 11:30–14:00 F37/358, Pá 12. 4. 11:30–14:00 F37/353, Pá 19. 4. 11:30–14:00 F37/364, 11:30–14:00 F37/365, Pá 26. 4. 11:30–14:00 F37/357, 11:30–14:00 F37/353, 11:30–14:00 F37/358, Pá 3. 5. 11:30–14:00 F37/357, 11:30–14:00 F37/353, Pá 10. 5. 11:30–14:00 F37/411, 11:30–14:00 F37/416, 11:30–14:00 F37/414, Pá 17. 5. 11:30–14:00 F37/431, 11:30–14:00 F37/422, 11:30–14:00 F37/429, ...
VLLP0431/12: Pá 23. 2. 11:30–14:00 F37/346, Pá 1. 3. 11:30–14:00 F37/365, 11:30–14:00 F37/364, Pá 8. 3. 11:30–14:00 F37/357, Pá 15. 3. 11:30–14:00 F37/349, 11:30–14:00 F37/353, Pá 22. 3. 11:30–14:00 F37/353, 11:30–14:00 F37/357, Pá 5. 4. 11:30–14:00 F37/353, Pá 12. 4. 11:30–14:00 F37/358, 11:30–14:00 F37/359, 11:30–14:00 F37/361, Pá 19. 4. 11:30–14:00 F37/358, 11:30–14:00 F37/357, 11:30–14:00 F37/353, Pá 26. 4. 11:30–14:00 F37/364, 11:30–14:00 F37/365, Pá 3. 5. 11:30–14:00 F37/411, 11:30–14:00 F37/416, 11:30–14:00 F37/414, Pá 10. 5. 11:30–14:00 F37/353, 11:30–14:00 F37/357, Pá 17. 5. 11:30–14:00 F37/111, 11:30–14:00 F37/114
VLLP0431/13: Pá 23. 2. 14:30–17:00 F37/346, Pá 1. 3. 14:30–17:00 F37/362, 14:30–17:00 F37/363, Pá 8. 3. 14:30–17:00 F37/349, 14:30–17:00 F37/353, Pá 15. 3. 14:30–17:00 F37/357, Pá 22. 3. 14:30–17:00 F37/355, 14:30–17:00 F37/445, 14:30–17:00 F37/414, Pá 5. 4. 14:30–17:00 F37/359, 14:30–17:00 F37/361, 14:30–17:00 F37/358, Pá 12. 4. 14:30–17:00 F37/353, Pá 19. 4. 14:30–17:00 F37/365, 14:30–17:00 F37/364, Pá 26. 4. 14:30–17:00 F37/358, 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/357, Pá 3. 5. 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353, Pá 10. 5. 14:30–17:00 F37/414, 14:30–17:00 F37/411, 14:30–17:00 F37/416, Pá 17. 5. 14:30–17:00 F37/429, 14:30–17:00 F37/431, 14:30–17:00 F37/422, ...
VLLP0431/14: Pá 23. 2. 14:30–17:00 F37/346, Pá 1. 3. 14:30–17:00 F37/365, 14:30–17:00 F37/364, Pá 8. 3. 14:30–17:00 F37/357, Pá 15. 3. 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/349, Pá 22. 3. 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/357, Pá 5. 4. 14:30–17:00 F37/353, Pá 12. 4. 14:30–17:00 F37/358, 14:30–17:00 F37/359, 14:30–17:00 F37/361, Pá 19. 4. 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353, 14:30–17:00 F37/358, Pá 26. 4. 14:30–17:00 F37/365, 14:30–17:00 F37/364, Pá 3. 5. 14:30–17:00 F37/416, 14:30–17:00 F37/414, 14:30–17:00 F37/411, Pá 10. 5. 14:30–17:00 F37/357, 14:30–17:00 F37/353, Pá 17. 5. 14:30–17:00 F37/114, 14:30–17:00 F37/111
VLLP0431/15: St 21. 2. 8:30–11:00 F37/346, St 28. 2. 8:30–11:00 F37/362, 8:30–11:00 F37/363, St 6. 3. 8:30–11:00 F37/349, 8:30–11:00 F37/353, St 13. 3. 8:30–11:00 F37/357, St 20. 3. 8:30–11:00 F37/355, 8:30–11:00 F37/414, 8:30–11:00 F37/445, St 27. 3. 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/353, St 3. 4. 8:30–11:00 F37/361, 8:30–11:00 F37/359, 8:30–11:00 F37/358, St 10. 4. 8:30–11:00 F37/353, St 17. 4. 8:30–11:00 F37/364, 8:30–11:00 F37/365, St 24. 4. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/358, St 15. 5. 8:30–11:00 F37/428, 8:30–11:00 F37/427, 8:30–11:00 F37/429, 8:30–11:00 F37/431, St 22. 5. 8:30–11:00 F37/414, 8:30–11:00 F37/411, ...
VLLP0431/16: St 21. 2. 8:30–11:00 F37/346, St 28. 2. 8:30–11:00 F37/364, 8:30–11:00 F37/365, St 6. 3. 8:30–11:00 F37/357, St 13. 3. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/349, St 20. 3. 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/353, St 27. 3. 8:30–11:00 F37/414, 8:30–11:00 F37/445, 8:30–11:00 F37/355, St 3. 4. 8:30–11:00 F37/353, St 10. 4. 8:30–11:00 F37/361, 8:30–11:00 F37/359, 8:30–11:00 F37/358, St 17. 4. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/358, St 24. 4. 8:30–11:00 F37/365, 8:30–11:00 F37/364, St 15. 5. 8:30–11:00 F37/411, 8:30–11:00 F37/414, 8:30–11:00 F37/416, St 22. 5. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/349
VLLP0431/17: Pá 23. 2. 8:30–11:00 F37/346, Pá 1. 3. 8:30–11:00 F37/363, 8:30–11:00 F37/362, Pá 8. 3. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/349, Pá 15. 3. 8:30–11:00 F37/357, Pá 22. 3. 8:30–11:00 F37/445, 8:30–11:00 F37/355, 8:30–11:00 F37/414, Pá 5. 4. 8:30–11:00 F37/358, 8:30–11:00 F37/361, 8:30–11:00 F37/359, Pá 12. 4. 8:30–11:00 F37/353, Pá 19. 4. 8:30–11:00 F37/364, 8:30–11:00 F37/365, Pá 26. 4. 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/358, 8:30–11:00 F37/353, Pá 3. 5. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/357, Pá 10. 5. 8:30–11:00 F37/414, 8:30–11:00 F37/416, 8:30–11:00 F37/411, Pá 17. 5. 8:30–11:00 F37/431, 8:30–11:00 F37/422, 8:30–11:00 F37/429, ...
VLLP0431/18: Pá 23. 2. 8:30–11:00 F37/346, Pá 1. 3. 8:30–11:00 F37/364, 8:30–11:00 F37/365, Pá 8. 3. 8:30–11:00 F37/357, Pá 15. 3. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/349, Pá 22. 3. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/357, Pá 5. 4. 8:30–11:00 F37/353, Pá 12. 4. 8:30–11:00 F37/359, 8:30–11:00 F37/358, 8:30–11:00 F37/361, Pá 19. 4. 8:30–11:00 F37/358, 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/357, Pá 26. 4. 8:30–11:00 F37/365, 8:30–11:00 F37/364, Pá 3. 5. 8:30–11:00 F37/416, 8:30–11:00 F37/414, 8:30–11:00 F37/411, Pá 10. 5. 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/353, Pá 17. 5. 8:30–11:00 F37/111, 8:30–11:00 F37/114
VLLP0431/19: Čt 22. 2. 8:30–11:00 F37/346, Čt 29. 2. 8:30–11:00 F37/362, 8:30–11:00 F37/363, Čt 7. 3. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/349, Čt 14. 3. 8:30–11:00 F37/357, Čt 21. 3. 8:30–11:00 F37/414, 8:30–11:00 F37/355, 8:30–11:00 F37/445, Čt 28. 3. 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/353, Čt 4. 4. 8:30–11:00 F37/358, 8:30–11:00 F37/359, 8:30–11:00 F37/361, Čt 11. 4. 8:30–11:00 F37/353, Čt 18. 4. 8:30–11:00 F37/365, 8:30–11:00 F37/364, Čt 25. 4. 8:30–11:00 F37/358, 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/353, Čt 2. 5. 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/353, Čt 9. 5. 8:30–11:00 F37/414, 8:30–11:00 F37/411, 8:30–11:00 F37/416
VLLP0431/20: Čt 22. 2. 8:30–11:00 F37/346, Čt 29. 2. 8:30–11:00 F37/364, 8:30–11:00 F37/365, Čt 7. 3. 8:30–11:00 F37/357, Čt 14. 3. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/349, Čt 21. 3. 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/353, Čt 28. 3. 8:30–11:00 F37/445, 8:30–11:00 F37/414, 8:30–11:00 F37/355, Čt 4. 4. 8:30–11:00 F37/353, Čt 11. 4. 8:30–11:00 F37/358, 8:30–11:00 F37/359, 8:30–11:00 F37/361, Čt 18. 4. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/357, 8:30–11:00 F37/358, Čt 25. 4. 8:30–11:00 F37/365, 8:30–11:00 F37/364, Čt 2. 5. 8:30–11:00 F37/416, 8:30–11:00 F37/414, 8:30–11:00 F37/411, Čt 9. 5. 8:30–11:00 F37/353, 8:30–11:00 F37/357
Předpoklady
VLFY0321c Fyziologie I - cv. && VLFY0321s Fyziologie I - sem. && VLAN0222c Anatomie II - pitvy && VLAN0222s Anatomie II - s
Omezení zápisu do předmětu
Předmět je určen pouze studentům mateřských oborů.
Mateřské obory/plány
Cíle předmětu
Předmět je první částí klinické propedeutiky. Cílem je předat první informace týkající se organizace zdravotní péče a chodu interního a chirurgického standardního oddělení i jednotky intenzivní péče a operačního sálu. Studenti se naučí základy komunikace s pacientem a základní praktické úkony v péči o pacienta.
Výstupy z učení
Vybrané výstupy z učení - Student bude po ukončení předmětu schopen:
- mít představu o organizaci zdravotní péče v České republice, rozdělení lékařských oborů, o kompetencích studentů všeobecného lékařství, absolventů, lékařů se základním kmenem a atestací o povinné mlčenlivosti zdravotníků, dodržování platné legislativy.
- definuje základní vitální funkce, jejich fyziologické hodnoty a zvládne jejich měření.
- zvládne pořízení EKG záznamu a popíše fyziologický nález.
pochopí charakteristiky typů lůžkové péče (standardní, intenzivní) a specifika péče a monitorace pacienta na standardním oddělení, na odděleních JIP, ARO a při pooperační péči, včetně dokumentace. - zvládne správnou metodiku mytí rukou a další zásady asepse, antisepse a desinfekce. - zvládne praktické provedení základního fyzikálního vyšetření, zavedení permanentního močového katetru, nasogastrické sondy, odběr biologického materiálu včetně odběru krve, zajištění cévního vstupu a vybrané způsoby aplikace léků. - zvládne základní obvazové a fixační techniky, základy chirurgického šití, identifikaci jednotlivých chirurgických nástrojů a principy jejich použití. - pochopí organizaci operačního sálu a operace, základní předoperační a pooperační úkony. - zvládne základy komunikace s pacientem.
Osnova
  • Úvod do zdravotní péče – definice propedeutiky, druhy zdravotní péče, lůžková péče, GDPR a právní odpovědnost, základy předatestačního vzdělávání, členění chirurgických a interních oborů, role studenta medicíny ve zdravotní péči. Příjem a péče o pacienta na standardním a intenzivním lůžkovém oddělení v chirurgických oborech – chod oddělení, příjem pacienta, vitální funkce a jejich měření, orientace na pacientském pokoji. Příjem a péče o pacienta na standardním a intenzivním lůžkovém oddělení v interních oborech – chod oddělení, příjem pacienta, vitální funkce a jejich měření, orientace na pacientském pokoji. Perioperační péče o pacienta – předoperační vyšetření a režim, chod operačního traktu a orientace v něm, operační skupina, operační pole, chirurgické mytí rukou, filtrování, nastínění pooperační péče. Základy chirurgického šití. Chirurgické nástroje a druhy operací, základní chirurgické názvosloví, asistence při operaci. Laboratorní odběry, lékové formy a jejich aplikace. Odběr krve a zajištění cévního vstupu. Obvazové techniky. Komunikace s pacientem – zásady komunikace, odběr strukturované anamnézy, zdravotnická dokumentace. Základní techniky fyzikálního vyšetření pacienta. EKG - pořízení elektrokardiografického záznamu, fyziologický elektrokardiografický záznam.
Literatura
    povinná literatura
  • https://is.muni.cz/auth/do/med/el/propedeutics/index.html
    doporučená literatura
  • ŠPINAR, Jindřich a Ondřej LUDKA. Propedeutika a vyšetřovací metody vnitřních nemocí. 2., přeprac. a dopl. vyd. Praha: Grada, 2013, 336 s. ISBN 978-80-247-4356-1. URL info
  • ZEMAN, Miroslav a Zdeněk KRŠKA. Chirurgická propedeutika. Třetí, přepracované a do. Praha: Grada Publishing, 2011, 512 stran. ISBN 9788024737706. info
Výukové metody
Probíhá formou praktického cvičení. Mimo doporučenou literaturu dostávají studenti podklady pro přípravu formou e-learningu. Cvičení probíhá aktivní formou. Na začátku každého cvičení je otestována znalost základních informací nutných pro praktický nácvik dovedností.
Metody hodnocení
Podmínky pro udělení zápočtu jsou:

1. absolvování min. 11 z 12 cvičení, aktivní účast ve cvičeních

2. studium e-learningu a splnění pre-testu před každým cvičením

3. vyplnění zpětné vazby po každém cvičení

4. splnění závěrečného zápočtového testu

Pozdní příchod na cvičení není tolerován. Je nutno přesně dbát organizačních pokynů v interaktivní osnově předmětu, kde se studenti dozví i o možnosti náhrady cvičení na konci semestru.
Informace učitele
Student je povinen seznámit se s kompletními organizačními informacemi uvedenými v první kapitole interaktivní osnovy předmětu a dodržovat pokyny k jednotlivým lekcím v ní uvedené.
Další komentáře
Studijní materiály
Nachází se v prerekvizitách jiných předmětů
Předmět je zařazen také v obdobích jaro 2022, jaro 2023, jaro 2025.
  • Statistika zápisu (nejnovější)
  • Permalink: https://is.muni.cz/predmet/med/jaro2024/VLLP0431