PdF MU: Přijímací řízení pro celoživotní vzdělávání - uzávěrka 31. 8. 2024

Behaviorální analytik - akreditovaný kvalifikační kurz

Celoživotní vzdělávání, forma: rozšiřující vzdělávání, vyučovací jazyk: čeština.

Přijímací řízení

  • Podmínky přijetí

    Podmínkou přijetí je ukončené vysokoškolské magisterské studium psychologie nebo neučitelské pedagogiky a znalost anglického jazyka (dále AJ) na úrovni B2.

    Toto je nutné doložit následujícími doklady:

    - VŠ diplom

    - doklad o absolvování mezinárodně uznávané zkoušky (např. TOEFL na úrovni 87, IELTS na úrovni 5, FCE s hodnocením A, B nebo C atp.) nebo státní jazykové zkoušky z AJ nebo státní zkoušky ve studijních programech zaměřených na AJ. V případě, že zájemce nemá žádnou z uvedených zkoušek, musí dodat čestné prohlášení o znalosti AJ na úrovni B2.

    Dále je vyžadováno:

    - potvrzení o zdravotní způsobilosti (formulář ke stažení)

    Požadované doklady vloží uchazeč ve formě elektronického dokumentu vytvořeného autorizovanou konverzí do e-přihlášky.

    Přijímací řízení je výběrové na základě doložených dokladů. Maximální celkový počet přijatých účastníků oboru je stanoven na 20. V případě většího počtu přihlášených bude kritériem přijímacího řízení čas uhrazení poplatku za úkony spojené s přijímacím řízením v Obchodním centru MU (přijato bude prvních 20 zájemců s řádně uhrazeným poplatkem). Výběrové řízení proběhne v polovině měsíce září. Po tomto termínu budou uchazeči informováni o přijetí/nepřijetí a obdrží další informace.

    Upozornění: Program bude realizován při minimálním počtu 5 účastníků.

Studium

  • Představení plánu CŽV (cíle vzdělávání)

    Program je určen pro psychology a neučitelské pedagogy (absolventy magisterského studia psychologie nebo neučitelské pedagogiky). Jeho absolvováním získají odbornou způsobilost k výkonu nelékařského zdravotnického povolání behaviorálního analytika podle § 21c zákona č. 96/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činnosti souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních) a § 22a vyhlášky č. 55/2011 Sb., o činnostech zdravotnických pracovníků a jiných odborných pracovníků.

    Absolventi programu získají předpoklady pro široké uplatnění v oblasti zdravotnictví a mohou pracovat v různých zdravotnických zařízeních ambulantního i lůžkového charakteru zaměřených na poskytování zdravotní a rehabilitační péče osobám s neurovývojovými poruchami.

    Účastníci programu absolvují teoretickou výuku a praktické vyučování v rozsahu stanoveném akreditovaným vzdělávacím programem, odbornou praxi a odbornou praxi v akreditovaném zařízení (smluvním zdravotnickém zařízení) v rozsahu 1 600 hodin (1 500 hodin odborná praxe a 100 hodin odborná praxe v akreditovaném zařízení). Odbornou praxi a odbornou praxi v akreditovaném zařízení si účastníci zajišťují a hradí samostatně. Tyto náklady snáší účastníci programu a hradí je přímo poskytovateli praxe.

    Část výuky je vedena anglicky mluvícími lektory. Z tohoto důvodu je požadována znalost AJ minimálně na úrovni B2, která je nezbytná pro úspěšné absolvování programu a četbu odborné literatury v AJ. Úroveň znalosti AJ je nutné doložit mezinárodně uznávanou zkouškou (např. TOEFL na úrovni 87, IELTS na úrovni 5, FCE s hodnocením A, B nebo C atp.) nebo státní jazykovou zkouškou z AJ nebo státní zkouškou ve studijních programech zaměřených na AJ. V případě, že zájemce nemá žádnou z uvedených zkoušek, musí dodat čestné prohlášení o znalosti AJ na úrovni B2.

    Program je ukončen závěrečnou zkouškou, která se skládá z praktické a teoretické části.

    Délka programu: 5 semestrů

    Cena programu: 12 000 Kč/1 semestr

    Garant(ka) programu: prof. PhDr. Karel Pančocha, Ph.D., M.Sc.

Informace o oboru

Obor
Behaviorální analytik - akreditovaný kvalifikační kurz
Zkratka
AKKBA
Kód
AKKBA
Typ
celoživotní vzdělávání
Titul
žádný
Program
C9999 C-CV Celoživotní vzdělávání

logo Pedagogická fakulta
Obor zajišťuje: