Informační systém MU
SELUCKÁ, Markéta a Eva DOBROVOLNÁ. Die aktuelle Entwicklung des tschechischen Tourismusrechts. In Tourismusrecht. Wien, Graz: NWV Neuer Wissenschaftlicher Verlag. s. 51-58. Tourismusrecht. ISBN 978-3-7083-0868-5. 2012.
Originální název Die aktuelle Entwicklung des tschechischen Tourismusrechts
Název česky Aktuální otázky českého práva cestovního ruchu
Název anglicky The current issues of Czech Tourism Law
Autoři SELUCKÁ, Markéta (203 Česká republika, garant, domácí) a Eva DOBROVOLNÁ (203 Česká republika, domácí).
Vydání Wien, Graz, Tourismusrecht, od s. 51-58, 8 s. Tourismusrecht, 2012.
Nakladatel NWV Neuer Wissenschaftlicher Verlag
Originální jazyk němčina
Typ výsledku Kapitola resp. kapitoly v odborné knize
Obor 50500 5.5 Law
Stát vydavatele Rakousko
Forma vydání tištěná verze "print"
Kód RIV RIV/00216224:14220/12:00061145
Organizační jednotka Právnická fakulta
ISBN 978-3-7083-0868-5
Klíčová slova česky zájezd; cestovní ruch; Česká republika; spotřebitelské smlouvy
Klíčová slova anglicky turism law; Czech Republic; case law; cunsumer contacts
Štítky rivok
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: JUDr. Eva Dobrovolná, Ph.D., LL.M., učo 204602. Změněno: 15. 3. 2013 23:20.
Das Kapitel befasst sich mit den aktuellen Fragen des tschechischen Tourismusrecht, insbesondere im Bezug zu den Schiedsklauseln in den Verbraucherverträgen. Es berücksichtigt auch die neueste Judikatur und ihren Einfluss auf die Rechtspraxis in der Tschechischen Republik.
Anotace česky
Kapitola se zabývá aktuálními otázkami práva cestovního ruchu v České republice, zejména pokud jde o rozhodčí doložky sjednávané ve spotřebitelských smlouvách. Snaží se také zohlednit nejnovější judikaturu a její vliv na aplikaci práva.
Anotace anglicky
This chapter deals with current issues of tourism law in the Czech Republic, especially with regard to arbitration clauses negotiated in the consumer contracts. The chapter includes also the recent case law and its effect on the application of law.
Návaznosti
MUNI/A/0945/2011, interní kód MUNázev: Ochrana spotřebitele v Návrhu Společného referenčního rámce a ve směrnici o právech spotřebitelů ve vztahu k českému soukromému právu (Akronym: OS)
Investor: Masarykova univerzita, Ochrana spotřebitele v Návrhu Společného referenčního rámce a ve směrnici o právech spotřebitelů ve vztahu k českému soukromému právu, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
Zobrazeno: 19. 4. 2024 23:50