ŠELEŠOVSKÝ, Jan a Marek PAVLÍK. Veřejné politiky krajské samosprávy a jejich vliv na rozvoj regionů v ČR. In Cibáková, M., Malý, I. a kol. Verejná politika a regionálny rozvoj. První. Bratislava: IURA Edition. s. 67-81. První. ISBN 978-80-8078-657-1. 2013.
Originální název Veřejné politiky krajské samosprávy a jejich vliv na rozvoj regionů v ČR
Název česky Veřejné politiky krajské samosprávy a jejich vliv na rozvoj regionů v ČR
Název anglicky The influence of self-governments on the regional development in the CR
Autoři ŠELEŠOVSKÝ, Jan (203 Česká republika, garant, domácí) a Marek PAVLÍK (203 Česká republika, domácí).
Vydání První. Bratislava, Verejná politika a regionálny rozvoj, od s. 67-81, 15 s. První, 2013.
Nakladatel IURA Edition
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Kapitola resp. kapitoly v odborné knize
Obor 50600 5.6 Political science
Stát vydavatele Slovensko
Forma vydání tištěná verze "print"
Kód RIV RIV/00216224:14560/13:00069538
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
ISBN 978-80-8078-657-1
Klíčová slova česky Krajská samospráva analýza veřejné/regionální politiky nástroje politiky regionální
Klíčová slova anglicky Regional municipalities analysis of public/regional policy policy tools regional
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Daniela Marcollová, učo 111148. Změněno: 25. 4. 2014 15:02.
Kapitola zkoumá problematiku vlivu krajských samospráv na rozvoj regionu a současně provádí komparaci krajů z pohledu základních ekonomických ukazatelů, včetně majetku. Cílem výzkumu je diskutovat vliv krajské politiky na pozitivní změny těchto ukazatelů. Kapitola současně přináší dílčí výsledky výzkumu vybraných nástrojů krajské samosprávy v oblasti strategických a programových dokumentů a majetkové politiky.
Anotace anglicky
The chapter examines the problem of the influence of self-government on regional development. We discuss the role of strategic documents and other programming activities and its impact on the basic economic indicators and the property of regions. The chapter shows partial results of research of regional policy especially related to the property issues. The paper examines the problem of the influence of self-government on regional development. We discuss the role of strategic documents and other programming activities and its impact on the basic economic indicators and the property of regions. The paper shows partial results of research of regional policy especially related to the property issues. The paper examines the problem of the influence of self-government on regional development. We discuss the role of strategic documents and other programming activities and its impact on the basic economic indicators and the property of regions. The paper shows partial results of research of regional policy especially related to the property issues.
Návaznosti
IGP/09/10-GA, interní kód MUNázev: Dopady vybraných verejných politík na regionálny rozvoj v slovenskej a českej republike
Investor: Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave, Dopady vybraných verejných politík na regionálny rozvoj v slovenskej a českej republike
VytisknoutZobrazeno: 18. 4. 2024 18:29