ŽALOUDÍKOVÁ, Iva. Spolupráce odborníků na poli primární prevence ve škole. In konference Koncepce vzdělávání v současné kurikulární diskusi. Technická univerzita, Liberec 2013. 2013.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Spolupráce odborníků na poli primární prevence ve škole. In konference Koncepce vzdělávání v současné kurikulární diskusi. Technická univerzita, Liberec 2013.
Název anglicky Professionals cooperation in the field of primary prevention in school
Autoři ŽALOUDÍKOVÁ, Iva.
Vydání 2013.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Obor 50300 5.3 Education
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky Prevence; rizikové chování; spolupráce školy a zdravotníků; partneři školy
Klíčová slova anglicky Prevention; risk behavior; cooperation between school and health authorities
Změnil Změnila: PhDr. Mgr. Iva Žaloudíková, Ph.D., učo 23671. Změněno: 29. 3. 2015 22:38.
Anotace
Spolupráce odborníků je vysoce žádoucí v oblasti výchovy ke zdraví a podpory zdravého životního stylu u dětí na základní škole. Je škola dostatečně otevřená těmto vlivům? Proces akreditací MŠMT umožnuje vstup nejrůznějším programům a organizacím, které školám nabízejí své aktivity pro děti. Je to způsob ochrany, jak mít kontrolu nad tím, co ve škole probíhá. Je jistě opodstatněné, že přístup k dětem na půdě školy má jen vybraný zájemce. Program zaměřený na podporu zdravého životního stylu a prevenci kouření „Normální je nekouřit“ byl vytvořen ve spolupráci odborníků a v současné době je nabízen školám k širokému užití v praxi. Na tomto programu je možno ukázat fungující model spolupráce pedagogických pracovníků a odborníků ze zdravotnických zařízení, především z krajských hygienických stanic a zdravotních ústavů. Liberec 2013.
VytisknoutZobrazeno: 14. 8. 2022 00:43