STADLEROVÁ, Hana, Zuzana NOVOTNÁ IŠTVÁNOVÁ, Marta KOVÁŘOVÁ, Susan MALY, Marcela LANDOVÁ, Tereza KOLÁŘOVÁ, Petr KAMENICKÝ a Michal MARUŠKA. CREATIVE HELP: tvůrčí dílny se seniory. 1. vyd. Brno: MUNI press, 2013. 119 s. CREATIVE HELP. ISBN 978-80-210-6614-4.
Originální název CREATIVE HELP: tvůrčí dílny se seniory
Název česky CREATIVE HELP: tvůrčí dílny se seniory
Název anglicky CREATIVE HELP: Workshops with the Elderly
Autoři STADLEROVÁ, Hana (203 Česká republika, garant, domácí), Zuzana NOVOTNÁ IŠTVÁNOVÁ (203 Česká republika, domácí), Marta KOVÁŘOVÁ (203 Česká republika, domácí), Susan MALY (840 Spojené státy, domácí), Marcela LANDOVÁ (203 Česká republika, domácí), Tereza KOLÁŘOVÁ (203 Česká republika), Petr KAMENICKÝ (203 Česká republika, domácí) a Michal MARUŠKA (203 Česká republika, domácí).
Vydání 1. vyd. Brno, 119 s. CREATIVE HELP, 2013.
Nakladatel MUNI press
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Odborná kniha
Obor 50300 5.3 Education
Stát vydavatele Česká republika
Forma vydání tištěná verze "print"
Kód RIV RIV/00216224:14410/13:00072258
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
ISBN 978-80-210-6614-4
Klíčová slova česky speciální výtvarná výchova; tvůrčí dílna; senior; sociálně znevýhodněný jedinec; sociální péče; seberealizace; pedagogická praxe
Klíčová slova anglicky Special art education; creative workshop; senior; socially disadvantaged individual; social care; self-fulfilment; educational practice
Štítky CREATIVE HELP, senioři
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: MgA. Bc. Marta Kovářová, Ph.D., učo 106296. Změněno: 1. 4. 2014 13:37.
Publikace prezentuje výstupy akčního výzkumu uskutečněného v rámci tvůrčích dílen, které proběhly pod záštitou projektu Speciální výtvarná výchova v letech 2010-2013. Text nejprve představuje teoretická východiska aktivit, které se uskutečnily v participující instituci – Domov pro seniory Podpěrova, Brno. Praktikující studenti společně s výzkumníky vycházeli z dispozic a potřeb konkrétních klientů a ve vlastních tvůrčích dílnách respektovali specifika instituce. Výsledky výzkumu byly zveřejněny ve formě analýz průběhů a výstupů vybraných tvůrčích aktivit.
Anotace anglicky
The publication presents the outcomes of action research of workshops that were implemented as a part of the project Special Art spanning the years 2010-2013. The text presents the theoretical basis of activities that took place in the participating institution – The Home for the Elderly Podpěrova, Brno. Practising students concentrated on dispositions and needs of specific clients and they respected the specifications of the institution in the creative workshops. The framework of the study program Special Art is based on the results of the analysis of the process and output of the selected project.
Návaznosti
CZ.1.07/2.2.00/15.0210, interní kód MUNázev: Speciální výtvarná výchova (Akronym: Speciální výtvarná výchova)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Speciální výtvarná výchova, 2.2 Vysokoškolské vzdělávání
VytisknoutZobrazeno: 18. 5. 2022 07:47