POŘÍZKOVÁ, Kateřina, Libor ŠVANDA a Jozefa ARTIMOVÁ. Inovace v metodice tvorby výukových materiálů odborného jazyka se specifickým uplatněním (lékařská latina). In Jazyková příprava v terciárním vzdělávání. 2013.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Inovace v metodice tvorby výukových materiálů odborného jazyka se specifickým uplatněním (lékařská latina)
Název anglicky Innovative Teaching Materials Methodology of the Language for Specific Purposes (Medical Latin)
Autoři POŘÍZKOVÁ, Kateřina (203 Česká republika, garant, domácí), Libor ŠVANDA (203 Česká republika, domácí) a Jozefa ARTIMOVÁ (703 Slovensko, domácí).
Vydání Jazyková příprava v terciárním vzdělávání, 2013.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Obor 60200 6.2 Languages and Literature
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14640/13:00072263
Organizační jednotka Centrum jazykového vzdělávání
Klíčová slova česky Lékařská latina; Inovace výuky lékařské terminologie; Metodologie výuky lékařské terminologie
Klíčová slova anglicky Medical Latin; Innovations in Medical Terminology Teaching; Methodology of Medical Terminology Teaching
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: PaedDr. Marta Holasová, Ph.D., učo 38218. Změněno: 8. 4. 2014 13:19.
Anotace
Příspěvek je zaměřen na inovace v metodice tvorby výukových materiálů lékařské latiny, které jsou určeny studentům bakalářských oborů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Koncepce nových materiálů se odchyluje od tradičního výukového modelu pomocí komplexních paradigmat deklinačních a konjugačních vzorů, pro něž se následně hledá uplatnění v široké oblasti lékařské terminologie, a vychází ze statistického zpracování výskytu relevantních jazykových jevů v nejdůležitějších oblastech lékařské terminologie.
Anotace anglicky
The presentation focuses on innovative teaching materials methodology of medical Latin. These materials are targeted at students of bachelor programmes at the Faculty of Medicine, Masaryk University in Brno. The concept of new materials differs from the traditional teaching models using complex declination paradigms and conjugation patterns. The methodology is based on statistical analysis of the occurrence of the relevant linguistic phenomena in the most important areas of medical terminology.
Návaznosti
CZ.1.07/2.2.00/28.0233, interní kód MUNázev: Inovace, metodika a kvalita jazykového vzdělávání a odborného vzdělávání v cizích jazycích v terciární sféře v ČR (Akronym: IMPACT)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Inovace, metodika a kvalita jazykového vzdělávání a odborného vzdělávání v cizích jazycích v terciární sféře v ČR, 2.2 Vysokoškolské vzdělávání
VytisknoutZobrazeno: 5. 2. 2023 19:04