BARTOŠEK, Miroslav, Petr KOVÁŘ and Vlastimil KREJČÍŘ. Digitální knihovna fotografií (Digital Photography Library). 2013.
Other formats:   BibTeX LaTeX RIS
Basic information
Original name Digitální knihovna fotografií
Name in Czech Digitální knihovna fotografií
Name (in English) Digital Photography Library
Authors BARTOŠEK, Miroslav (203 Czech Republic, belonging to the institution), Petr KOVÁŘ (203 Czech Republic, belonging to the institution) and Vlastimil KREJČÍŘ (203 Czech Republic, guarantor, belonging to the institution).
Edition 2013.
Other information
Original language Czech
Type of outcome Software
Field of Study 20206 Computer hardware and architecture
Country of publisher Czech Republic
Confidentiality degree is not subject to a state or trade secret
WWW úvodní stránka s odkazy a zdrojovými kódy DKF MU
RIV identification code RIV/00216224:14610/13:00072541
Organization unit Institute of Computer Science
Keywords in English digital library; photography; picture; digital image; archive; web application
Technical parameters Open-source software, implementace v jazycích PHP a bash. Kontakt na vývojáře: kic_admins@ics.muni.cz. Odpovědná osoba: Vlastimil Krejčíř, Ústav výpočetní techniky Masarykovy univerzity, Brno, Botanická 68a, 60200 Brno, CZ, telefon: +420549493872, e-mail: krejcir@ics.muni.cz. Základní provoz: OS Linux; ukládání dat v souborovém systému; databáze (metadata) MySQL; indexace pro vyhledávání qdbm. Základní správa systému: dávkové skripty (PHP, bash). Zpracování obrazové informace (fotografií): open-soure software ImageMagick. Webová aplikace - administrátorský modul: přístup autentizovaným uživatelům, vytváření třídicích struktur (kategorie, kolekce, složky), vkládání a editace fotografií, komplexní systém řízení přístupu (autentizace, autorizace). Webová aplikace - uživatelský modul: procházení (kolekce, složky, kategorie), vyhledávání, řízení přístupu (dle autentizovaných uživatelů, dle IP).
Tags archivation, digitization, imaging, mySQL, php, rivok, web application
Changed by Changed by: Mgr. Marta Novotná Buršíková, učo 15689. Changed: 25/3/2014 15:13.
Abstract
Digitální knihovna fotografií (DKF) je software, který slouží k ukládání, třídění, archivaci, správě a zpřístupnění digitální statické obrazové informace (především fotografií) na www. Systém se skládá se dvou základních modulů - modulu sloužícího pro správu obsahu (dat) a metadat, a modulu prezentačního, který poskytuje tento obsah (data) koncovému uživateli. Součástí obou modulů jsou autentizační a autorizační mechanismy pro komplexní řízení přístupu k obsahu. DKF podporuje i základní mechanismy dlouhodobé archivace.
Abstract (in English)
Digital Photography Library (abbrev. DKF) is a web-application software. Its main purpose is to store, classify, archive, manage and present digital images (especially photography) via web. The software consists of two modules - the administration module, which serves as a tool for managing the content (and its metadata), and the presentation module, which provides the content to end users. Both modules have authentication and authorization mechanisms to allow complex access control to the content. The DKF supports basic mechanisms for long term preservation.
Links
MSM 143300004, plan (intention)Name: Digitální knihovny
Investor: Ministry of Education, Youth and Sports of the CR, Research Intents
PrintDisplayed: 25/5/2020 11:28