BARTOŠOVÁ, Michaela, Zdeněk BROUKAL, Lydie IZAKOVIČOVÁ HOLLÁ a Lenka ŽÁČKOVÁ. Nálezy paropatogenů u předškolních dětí; shoda dvou molekulárních detekčních testů. Praktické zubní lékařství. Mladá fronta a.s., 2012, roč. 112, č. 5, s. 148 - 149. ISSN 1213-0613.
Originální název Nálezy paropatogenů u předškolních dětí; shoda dvou molekulárních detekčních testů
Název česky Nálezy paropatogenů u předškolních dětí; shoda dvou molekulárních detekčních testů
Název anglicky The findings of periodontitis-associated pathogens in preschool – children; the compliance of two molecular biological tests
Autoři BARTOŠOVÁ, Michaela (703 Slovensko, domácí), Zdeněk BROUKAL (203 Česká republika, garant), Lydie IZAKOVIČOVÁ HOLLÁ (203 Česká republika, domácí) a Lenka ŽÁČKOVÁ (203 Česká republika, domácí).
Vydání Praktické zubní lékařství, Mladá fronta a.s. 2012, 1213-0613.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 30200 3.2 Clinical medicine
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14110/12:00073033
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Klíčová slova česky paropatogeny detekční testy early childhood caries ParoCheck Protean
Klíčová slova anglicky periodontitis associated pathogens molecular biological method early childhood caries ParoCheck Protean
Změnil Změnila: MDDr. Michaela Bartošová, Ph.D., učo 177564. Změněno: 16. 5. 2014 10:03.
Cílem práce bylo porovnat výsledky získané molekulárně detekčními testy a zjistit případnou shodu/neshodu nálezů. Výsledky práce prokázaly střední shodu u 4 parodontálních patogenů a slabou shodu u jednoho druhu. Shoda v místě zánětu byla vyšší než v kontrolní lokalitě.
Anotace anglicky
The aim of this study is the comparison of the results gained from molecular biological methods and to find any agreement/disagreement of the results. The results of this study show the medium compliance in 4 periodontitis-associated pathogens and the weak compliance in one species. The better compliance is in the inflammatory locality than in the control locality.
Návaznosti
1M0528, projekt VaVNázev: Stomatologické výzkumné centrum
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Stomatologické výzkumné centrum
VytisknoutZobrazeno: 25. 4. 2024 07:47