RODRÍGUEZ GARCÍA, Cristina. Análisis de errores léxicos en la producción escrita. Una valoración comunicativa. In Aurová, M.; Pešková, J.; Santiago Gutiérrez, M. J.; Prokop, J. Al pie de la(s) letra(s), Sborník příspěvků ze Setkání hispanistů na JU v Českých Budějovicích 2014. České Budějovice: Filozofická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. s. nestránkováno, 17 s. ISBN 978-80-7394-501-5. 2014.
Originální název Análisis de errores léxicos en la producción escrita. Una valoración comunicativa
Název česky Analýza lexikálních chyb v písemném projevu. Komunikační hodnocení
Název anglicky Analysis of lexical errors in written production. A communicative evaluation
Autoři RODRÍGUEZ GARCÍA, Cristina (724 Španělsko, garant, domácí).
Vydání České Budějovice, Al pie de la(s) letra(s), Sborník příspěvků ze Setkání hispanistů na JU v Českých Budějovicích 2014, od s. nestránkováno, 17 s. 2014.
Nakladatel Filozofická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
Originální jazyk španělština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 60200 6.2 Languages and Literature
Stát vydavatele Česká republika
Forma vydání elektronická verze "online"
WWW URL
Kód RIV RIV/00216224:14210/14:00077155
Organizační jednotka Filozofická fakulta
ISBN 978-80-7394-501-5
Klíčová slova česky aplikovaná lingvistika, analýza chyb, lexikální chyby, španělština jako cizího jazyka
Klíčová slova anglicky Applied Linguistics; error analysis; interlanguage; lexical errors; Spanish as a Foreign Language
Štítky kontrola_RIV, rivok
Změnil Změnil: doc. Mgr. Ivo Buzek, Ph.D., učo 103619. Změněno: 12. 3. 2015 11:18.
El objetivo de este trabajo es realizar una sucinta reflexión didáctica sobre el análisis de errores léxicos presentes en la producción escrita de un grupo de estudiantes universitarios checos, desde una valoración comunicativa.
Anotace česky
V tomto článku jsou představené některé zvláštnosti vzhledem k vyučování španělského jazyka. Zaměří se zejména na konkretní problémy vykazované českými studenty, když se učí španělštinu a jejich lexikální chyby v písemném projevu.
Anotace anglicky
The aim of this paper is to reflect briefly on the analysis of lexical errors found in the written production of a group of Czech students from a communicative perspective.
Návaznosti
MUNI/A/0763/2013, interní kód MUNázev: Doktorské studium v oborech románské jazyky a románské literatury (Akronym: Romanistika DS)
Investor: Masarykova univerzita, Doktorské studium v oborech románské jazyky a románské literatury, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 20. 4. 2024 02:41