PELIKÁN, Vojtěch, Lucie GALČANOVÁ a Lukáš KALA. Dědí se (ekologicky příznivý) životní způsob? : Předběžná zpráva z výzkumu "dětí Pestrých". In Pátá olomoucká sociologická podzimní konference : Hodnoty a normy v pozdně moderní společnosti. 2015.
Originální název Dědí se (ekologicky příznivý) životní způsob? : Předběžná zpráva z výzkumu "dětí Pestrých"
Název anglicky Can (an Environmentally-Friendly) Lifestyle Be Inherited? A Preliminary Report on ‘the Children of the Colourful’ Research
Autoři PELIKÁN, Vojtěch (203 Česká republika, garant, domácí), Lucie GALČANOVÁ (203 Česká republika, domácí) a Lukáš KALA (203 Česká republika, domácí).
Vydání Pátá olomoucká sociologická podzimní konference : Hodnoty a normy v pozdně moderní společnosti, 2015.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Obor 50000 5. Social Sciences
Stát vydavatele Česká republika
WWW URL
Kód RIV RIV/00216224:14230/15:00081167
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
Klíčová slova anglicky Voluntary simplicity; Transmission of por-environmental values; Social reproduction within family
Změnil Změnil: Mgr. Vojtěch Pelikán, Ph.D., učo 102931. Změněno: 14. 2. 2016 12:50.
Prezentace na konferenci "Hodnoty a normy v pozdně moderní společnosti" v Olomouci, zabývající se mezigenerační transmisí proenvironmentálních hodnot v rodinách tzv. "Pestrých".
Anotace anglicky
Presentation at the "Values and Norms in Late Modern Society" conference, Olomouc, dealing with the role of familial environment in cross-generational transmission of pro-environmental values in case of so-called "Colourful" families.
Návaznosti
GA15-05552S, projekt VaVNázev: Ekologicky příznivý životní způsob v běhu času (Akronym: ECOLIFETIME)
Investor: Grantová agentura ČR, Ekologicky příznivý životní způsob v běhu času
MUNI/A/1299/2014, interní kód MUNázev: Aktuálne prístupy k štúdiu environmentálnych fenoménov (Akronym: PN)