NIGRIN, Tomáš, Martin KVIZDA, Zdeněk TOMEŠ, Daniel SEIDENGLANZ a Tomáš HORÁČEK. Metodika výběrových řízení na veřejnou železniční dopravu v České republice. 2015.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Metodika výběrových řízení na veřejnou železniční dopravu v České republice
Název anglicky Guidelines for procurement of rail services in the Czech Republic
Autoři NIGRIN, Tomáš (203 Česká republika), Martin KVIZDA (203 Česká republika, garant, domácí), Zdeněk TOMEŠ (203 Česká republika, domácí), Daniel SEIDENGLANZ (203 Česká republika, domácí) a Tomáš HORÁČEK (203 Česká republika).
Vydání 2015.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Cert., akred., schvál. metodiky, specializované mapy, léčebné, památkové postupy
Obor 50600 5.6 Political science
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
WWW URL
Kód RIV RIV/00216224:14560/15:00080407
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
Klíčová slova česky železniční doprava; veřejné soutěže; nabídkové řízení
Klíčová slova anglicky rail industry; public procurements
Technické parametry licenční smlouva
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: doc. Ing. Martin Kvizda, Ph.D., učo 171. Změněno: 21. 3. 2016 16:30.
Anotace
Metodika představuje komplexní pohled na nabídková řízení a jejím cílem je identifikovat hlavní problematické oblasti a navrhnout jejich praktické řešení. Úvodní část (1) je věnována hlavním doporučením pro zadavatele nabídkových řízení v ČR formou executive summary. Legislativní rámec nabídkových řízení včetně jeho budoucí změny představuje rozšířený úvod (2). V následující kapitole P1 se metodika zaměřuje na geografický rozsah soutěžených celků a v P2 na délku kontraktů. Závěrem je uvedeno několik konkrétních příkladů, kterým je při vypisování podmínek nabídkových řízení třeba věnovat pozornost a jejichž zohledněním vede výběr dodavatelů k optimalizaci přínosu nabídkových řízení pro objednatele (P3).
Anotace anglicky
The guidelines aim to identify the current problems of procurements and propose practical solutions of them. The first part (1) The first part is a summary of recommendations for authorities, i.e. executive summary. The legislative framework of procurement including its future changes is set in the second part (2). The section P1 focuses on the geographical scope of particular franchises; the section P2 focuses on the length of contracts. Several specific examples, which optimize benefits of tendering for the clients, are elaborated in the section P3.
Návaznosti
TD020010, projekt VaVNázev: Optimalizace a zefektivnění zadávání a kontroly veřejných soutěží v osobní železniční dopravě v ČR v kontextu společných politik EU.
Investor: Technologická agentura ČR, OMEGA
VytisknoutZobrazeno: 17. 1. 2021 17:43