MÁDR, Aleš, Andrea CELÁ, Tereza DĚDOVÁ, Marta PELCOVÁ, Jana ŽÁKOVÁ, Igor CRHA a Zdeněk GLATZ. Method development for baseline separation of cyanobenz[f]isoindoles of proteinogenic amino acids by CE-LIF. In 12th International Interdisciplinary Meeting on Bioanalysis (CECE2015). 2015. ISBN 978-80-904959-3-7.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Method development for baseline separation of cyanobenz[f]isoindoles of proteinogenic amino acids by CE-LIF
Název česky Vývoj metody pro stanovení kyanobenz[f]isoindolů proteinogenních aminokyselin pomocí CE-LIF s rozlišením k základní linii
Autoři MÁDR, Aleš, Andrea CELÁ, Tereza DĚDOVÁ, Marta PELCOVÁ, Jana ŽÁKOVÁ, Igor CRHA a Zdeněk GLATZ.
Vydání 12th International Interdisciplinary Meeting on Bioanalysis (CECE2015), 2015.
Další údaje
Typ výsledku Konferenční abstrakt
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
WWW Oficiální stránka konference
ISBN 978-80-904959-3-7
Klíčová slova česky aminokyseliny, CE-LIF, naftalen-2,3-dikarboxaldehyd
Klíčová slova anglicky amino acids, CE-LIF, naphthalene-2,3-dicarboxaldehyde
Změnil Změnil: Mgr. Aleš Mádr, Ph.D., učo 175764. Změněno: 8. 12. 2015 19:27.
Anotace
Monitoring of amino acids is important to understand biological processes. However, one of the most sensitive analyses employing laser-induced fluorescence detection is hindered by the fact that the most amino acids do not possess intrinsic fluorescence. As a result, amino acids were derivatized with naphthalene-2,3-dicarboxaldehyde and sodium cyanide. Method development for the baseline separation of the fluorescent products is described.
Anotace česky
Sledování hladin aminokyselin je důležité k pochopení biologických procesů. Jedna z nejcitlivější stanovení je však založena na laserem indukované fluorescence, jejíž uplatnění k stanovení aminokyselin brání skutečnost, že většina aminokyselin přirozeně nefluoreskuje. Z toho důvodu byly aminokyseliny derivatizovány pomocí naftalen-2,3-dikarboxaldehydu a kyanidu sodného. Vývoj metody pro stanovení fluorescenčních derivátů aminokyselin s rozlišením k základní linii jsou popsány v příspěvku.
Návaznosti
GAP206/11/0009, projekt VaVNázev: Kapilární electroforéza jako nástroj pro metabolomické studie (Akronym: CE metabolomics)
Investor: Grantová agentura ČR, Capillary electrophoresis as a member of the metabolomic analytical toolbox
VytisknoutZobrazeno: 16. 5. 2022 15:15