KUDROVÁ, Veronika. Správní rozhodování vysoké školy: Právní základ a reálné možnosti. In Bratislavské právnické fórum 2015. 2015.
Originální název Správní rozhodování vysoké školy: Právní základ a reálné možnosti
Název česky Správní rozhodování vysoké školy: Právní základ a reálné možnosti
Autoři KUDROVÁ, Veronika.
Vydání Bratislavské právnické fórum 2015, 2015.
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Obor 50500 5.5 Law
Stát vydavatele Česká republika
Klíčová slova česky Vysoká škola; Správní rozhodování; Správní řád
Klíčová slova anglicky Higher Education Institution; Administrative Decision Making; Administrative Procedure Code
Změnil Změnila: JUDr. Veronika Smutná, Ph.D., učo 108125. Změněno: 5. 10. 2016 06:41.
Příspěvek se zabývá vysoce aktuální problematikou správního rozhodování vysokých škol (podle zákona č. 111/1998 Sb.). Popisuje právní úpravu a její možná úskalí při setkání se správněprávní praxí. Pozornost zaměřuje jak na obecné aspekty správního rozhodování vysokých škol, tak též na vybrané aplikační postupy. Autorky se snaží nalézt odpověď na otázku mimořádně aktuální otázku, zda je vhodné na postupy vysokých škol aplikovat obecné právní předpisy pro správní řízení, tedy správní řád.
VytisknoutZobrazeno: 25. 4. 2024 10:58