EN

Transparentní intenzionální logika jako characteristica universalis a calculus ratiocinator

RACLAVSKÝ, Jiří, Petr KUCHYŇKA a Ivo PEZLAR. Transparentní intenzionální logika jako characteristica universalis a calculus ratiocinator. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2015. 312 s. ISBN 978-80-210-7973-1.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Transparentní intenzionální logika jako characteristica universalis a calculus ratiocinator
Název anglicky Transparent Intensional Logic as Characteristica Universalis and Calculus Ratiocinator
Autoři RACLAVSKÝ, Jiří, Petr KUCHYŇKA a Ivo PEZLAR.
Vydání 1. vyd. Brno, 312 s. 2015.
Nakladatel Masarykova univerzita
Další údaje
Typ výsledku Odborná kniha
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Forma vydání tištěná verze "print"
ISBN 978-80-210-7973-1
Štítky Munipress
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Ing. Mgr. Zdeňka Jastrzembská, Ph.D., učo 11408. Změněno: 28. 11. 2016 15:03.
Anotace
Kniha Transparentní intenzionální logika jako characteristica universalis a calculus ratiocinator podává základy Transparentní intenzionální logiky (TIL), kterou vyvinul v novozélandské emigraci logik a filosof Pavel Tichý. Kniha se soustřeďuje na pojednání TIL jako logiky sui generis. To vedlo v mnoha směrech k překročení dosavadních hranic TIL a je tak podána řada zcela nových poznatků. TIL není představována, tak jako doposud, jen jako určitá characteristica universalis. TIL je totiž neméně pozoruhodný calculus ratiocinator.
Anotace anglicky
The book Transparent Intensional Logic as Characteristica Universalis and Calculus Ratiocinator provides the foundations of Transparent Intensional Logic (TIL) which was developed by the logician and philosopher Pavel Tichý in his New Zealand exile. The book focuses on TIL as a logic sui generis. This lead to the expansion of its former boundaries and many quite new findings are presented. Not only that TIL is a powerful characteristica universalis. TIL is also a noteworthy calculus ratiocinator.
Návaznosti
CZ.1.07/2.2.00/28.0216, interní kód MUNázev: Logika: systémový rámec rozvoje oboru v ČR a koncepce logických propedeutik pro mezioborová studia (Akronym: logika-ramec-rozvoje)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (VK), 2.2 Vysokoškolské vzdělávání
VytisknoutZobrazeno: 25. 4. 2019 22:08

Další aplikace