GULOVÁ, Lenka, Lenka REMSOVÁ, Markéta SEDLÁKOVÁ a Veronika NÝDRLOVÁ. Dramatická a multikulturní výchova jako součást vzdělávání pedagogů; aplikace do praxe. 2015.
Originální název Dramatická a multikulturní výchova jako součást vzdělávání pedagogů; aplikace do praxe
Název česky Dramatická a multikulturní výchova jako součást vzdělávání pedagogů; aplikace do praxe
Název anglicky Drama and Multicultural Education as Part of Teacher Training: Practical Application
Autoři GULOVÁ, Lenka (203 Česká republika, garant, domácí), Lenka REMSOVÁ (203 Česká republika, domácí), Markéta SEDLÁKOVÁ (203 Česká republika, domácí) a Veronika NÝDRLOVÁ (203 Česká republika, domácí).
Vydání 2015.
Originální jazyk ukrajinština
Typ výsledku Uspořádání workshopu
Obor 50300 5.3 Education
Stát vydavatele Ukrajina
Kód RIV RIV/00216224:14410/15:00086618
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky Multikulturní výchova; dramatická výchova; škola; učitelé; jinakost; lekce; žák; teorie;praxe; výzkum
Klíčová slova anglicky Multicultural education; drama education; school; teachers; otherness; lesson; pupil; theory; practice; research
Změnil Změnila: Mgr. Lenka Gulová, Ph.D., učo 5686. Změněno: 8. 3. 2016 20:39.
Odborný workshop byl realizovaný ve vzdělávacím institutu ve Lvově pro tým pedagogických pracovníků. Jedná se o celodenní intenzivní workshop skládající se ze tří bloků zahrnujících teoretický vzhled do oblasti dramatické a multikulturní výchovy, aplikace teoretických poznatků do praxe a možnosti propojení výzkumu a praxe. Část workshopu nabízí praktické aplikace a cvičení v rámci metod dramatické výchovy. Součástí je rozbor aktuálních témat multikulturní výchovy vycházejících z aktuální společenské situace. Jedná se zejména o témata spojená s inkluzí, diverzitou, aktivizací sociálně znevýhodněných skupin a další.
Anotace česky
Anotace anglicky
The workshop took place in an education institute in Lviv and was organised for a team of educators. It was a whole-week intensive workshop consisting of three sessions involving theoretical insight into drama and multicultural education, application of theory in practice and the possibility of linking research with practice. The workshop also offered practical application and exercise in the form of drama education methods. Another part was an analysis of current topics of multicultural education based in current social situation. Those were mainly topics connected with inclusion, diversity, activation of socially disadvantaged groups and others.
Návaznosti
MUNI/A/1312/2014, interní kód MUNázev: Koncept výzkumu aktivit a jevů v současném světě v kontextu sociální pedagogiky (Akronym: KoVySocped)
Investor: Masarykova univerzita, Koncept výzkumu aktivit a jevů v současném světě v kontextu sociální pedagogiky, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
25/2015/05, interní kód MUNázev: Podpora rozvoje školství na Ukrajině