VOGEL, Radek. Referring verbs - how do authors choose them? In Přednáška pro magisterské studenty - Technische Universität Chemnitz, Německo, Philosophische Fakultät; English as an Academic Language Colloquium, 17.11.2015. 2015.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Referring verbs - how do authors choose them?
Název česky Slovesa odkazující ke zdrojům - podle čeho je autoři volí?
Autoři VOGEL, Radek.
Vydání Přednáška pro magisterské studenty - Technische Universität Chemnitz, Německo, Philosophische Fakultät; English as an Academic Language Colloquium, 17.11.2015, 2015.
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Vyžádané přednášky
Obor 60200 6.2 Languages and Literature
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky akademický text; nerodilý autor; odborný text; odkaz; reference; sémantika; sloveso
Klíčová slova anglicky academic English; English for Academic Purposes; native; non-native; reference; source; verbs of referring to sources
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnil: Mgr. Radek Vogel, Ph.D., učo 33061. Změněno: 17. 2. 2016 19:19.
Anotace
A lecture on the semantic and grammatical properties of verbs of referring to sources (VRS) studied on two corpora of English papers by native and non-native authors in humanities and social sciences. Factors that determine the choices of VRS have been tentatively identified to utilise the outcomes in teaching English for Academic Purposes (EAP).
Anotace česky
Přednáška o sémantických a gramatických vlastnostech sloves odkazujících ke zdrojům (VRS), které byly studovány na dvou korpusech anglických článků z odborných časopisů publikovaných rodilými i nerodilými mluvčími angličtiny, a to v několika oborech humanitních a společenských věd. Z výzkumu byly vyvozeny předběžné závěry o faktorech podmiňující volbu VRS, které mohou sloužit při výuce odborné angličtiny (EAP).
VytisknoutZobrazeno: 15. 8. 2022 23:10