NEVÍDALOVÁ, Hana, Lenka MICHALCOVÁ a Zdeněk GLATZ. STUDYING OF COMPETITIVE INTERACTIONS OF DRUGS WITH HUMAN SERUM ALBUMIN BY CAPILLARY ELECTROPHORESIS-FRONTAL ANALYSIS. Online. In František Foret, Jana Křenková, Iveta Drobníková, Karel Klepárník. 13 th International Interdisciplinary Meeting on Bioanalysis CECE 2016. Brno, Czech Republic: Institute of Analytical Chemistry of the CAS, v. v. i., Brno, Czech Republic, 2016, s. 202-205. ISBN 978-80-904959-4-4.
Originální název STUDYING OF COMPETITIVE INTERACTIONS OF DRUGS WITH HUMAN SERUM ALBUMIN BY CAPILLARY ELECTROPHORESIS-FRONTAL ANALYSIS
Název česky Studium kompetitivních interakcí léčiv s lidským sérovým albuminem pomocí kapilární elektroforézy-frontální analýzy
Autoři NEVÍDALOVÁ, Hana (203 Česká republika, domácí), Lenka MICHALCOVÁ (203 Česká republika) a Zdeněk GLATZ (203 Česká republika).
Vydání Brno, Czech Republic, 13 th International Interdisciplinary Meeting on Bioanalysis CECE 2016, od s. 202-205, 4 s. 2016.
Nakladatel Institute of Analytical Chemistry of the CAS, v. v. i., Brno, Czech Republic
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 10600 1.6 Biological sciences
Stát vydavatele Česká republika
Forma vydání elektronická verze "online"
WWW Oficiální stránky konference
Kód RIV RIV/00216224:14310/16:00092190
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
ISBN 978-80-904959-4-4
Klíčová slova česky kapilární elektroforéza-frontální analýza; kompetitivní interakce; albumin
Klíčová slova anglicky capillary electrophoresis-frontal analysis; competitive interaction; albumin
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. et Mgr. Hana Mlčochová, Ph.D., učo 357998. Změněno: 26. 1. 2017 10:07.
Drug-protein interactions have a significant effect on pharmacodynamics and pharmacokinetics properties of drugs. Bound fraction of drugs is reservoir, whereas free fraction provides pharmacological effect.Study of drug-protein interactions is thus important in the clinical therapy and in the development of new drugs.In this study displacement of L tryptophan from its binding site on human serum albumin (HSA) by several drugs was investigated by capillary electrophoresis frontal analysis (CE-FA).
Anotace česky
Interakce léčiv a proteinů mají významný vliv na farmakodynamické a farmakokinetické vlastnosti léčiv. Vázané léčivo je zásobárna zatímco valná frakce léčiva působí farmakologickým efektem. Studium interakcí léčivo-protein je tedy důležité pro klinickou terapii a pro vývoj nových léčiv. V této studii bylo zkoumáno vytěsňování L-tryptofanu z jeho vazebného místa na lidském sérovém albuminu (HSA) několika léčivy pomocí kapilární elektroforézy-frontální analýzy.
Návaznosti
MUNI/A/1265/2015, interní kód MUNázev: Podpora biochemického výzkumu v roce 2016
Investor: Masarykova univerzita, Podpora biochemického výzkumu v roce 2016, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 25. 4. 2024 10:49