ŠTENCEL, Václav a Vojtěch VOMÁČKA. Volba žalobního typu ve správním soudnictví. Soudní rozhledy. Praha: Nakladatelství C.H. Beck, roč. 25, č. 5, s. 146-151. ISSN 1211-4405. 2017.
Originální název Volba žalobního typu ve správním soudnictví
Název anglicky Choice of Complaint in Administrative Judiciary
Autoři ŠTENCEL, Václav (203 Česká republika) a Vojtěch VOMÁČKA (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání Soudní rozhledy, Praha, Nakladatelství C.H. Beck, 2017, 1211-4405.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 50501 Law
Stát vydavatele Česká republika
WWW Repozitář MU
Kód RIV RIV/00216224:14220/17:00096836
Organizační jednotka Právnická fakulta
Klíčová slova anglicky administrative judiciary; choice of complaint; inaction of an administrative authority; unlawful interference; Supreme Administrative Court
Štítky rivok
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Petra Georgala, učo 32967. Změněno: 15. 7. 2020 11:35.
Článek vysvětluje pravidla volby žalobního typu ve správním soudnictví v situacích, které nejsou z pohledu adresáta právní úpravy příliš jasné. Analyzuje tak zejména méně známou judikaturu Nejvyššího správního soudu, která vymezuje rozdíly mezi rozhodnutím a nečinností, rozhodnutím a zásahem, zásahem a možným budoucím rozhodnutím a mezi zásahem a nečinností.
Anotace anglicky
The article explains the rules for the choice of the type of claim in the administrative judiciary in situations which are not clear for the participants. It analyzes in particular the less-known jurisprudence of the Supreme Administrative Court, which defines the differences between administrative decision and inaction, administrative decisions and unlawful interference, interference and possible future decisions and between interference and inaction.
Návaznosti
MUNI/A/1343/2016, interní kód MUNázev: Soudní ochrana dotčené veřejnosti v teorii a v praxi
Investor: Masarykova univerzita, Soudní ochrana dotčené veřejnosti v teorii a v praxi, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 28. 3. 2024 10:17