Informační systém MU
GACHALLOVÁ, Natália, Marie OKÁČOVÁ, Tereza ŠEVČÍKOVÁ a Libor ŠVANDA. Výuka latiny na CJV LF: teorie v praxi a praxe v teorii. In Týden Centra jazykového vzdělávání, Brno, 23.1.2018. 2018.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Výuka latiny na CJV LF: teorie v praxi a praxe v teorii
Název anglicky Teaching medical Latin: theory in practice, practice in theory
Autoři GACHALLOVÁ, Natália (203 Česká republika, garant, domácí), Marie OKÁČOVÁ (203 Česká republika, domácí), Tereza ŠEVČÍKOVÁ (203 Česká republika, domácí) a Libor ŠVANDA (203 Česká republika, domácí).
Vydání Týden Centra jazykového vzdělávání, Brno, 23.1.2018, 2018.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Obor 60200 6.2 Languages and Literature
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
WWW Program
Kód RIV RIV/00216224:14640/18:00102425
Organizační jednotka Centrum jazykového vzdělávání
Klíčová slova česky Lékařská terminologie; Latina; LSP
Klíčová slova anglicky Medical Terminology; Latin; LSP
Štítky Language for Specific Purposes, Latin, medical terminology
Změnil Změnila: PaedDr. Marta Holasová, Ph.D., učo 38218. Změněno: 23. 4. 2019 17:15.
Anotace
Workshop představil koncepci výuky latinské terminologie na Lékařské fakultě se zaměřením na některá její specifika. Praktická část byla věnována jak možnostem a způsobům využití autentického lékařského materiálu ve výuce tak ukázkám interaktivních cvičení na zvládnutí slovotvorby v lékařském prostředí. Účastníci měli možnost vyzkoušet si různé typy aktivit určené k procvičování anatomické i klinické terminologie a latinských slovotvorných principů.
Anotace anglicky
The workshop presented the concepts used in teaching Latin and Greek Medical Terminology at Medical Faculty with focus put on its specifics. Practical part was dedicated to the possibilities and methods of using authentic medical records in class as well as to the interactive exercises designed for students to encompass word compounding in medical fields. Participants had the opportunity to explore various types of activities exercising anatomic and clinical terminology as well as word compounding principles applied in medical terminology.
Zobrazeno: 24. 9. 2021 05:28