KAMENICKÝ, Petr, Jana NEDOMOVÁ, Hana SVOBODOVÁ, Susan MALY a Šimon KŘÍŽ. OPEN SPACE / David Možný. Online. 2018, [citováno 2024-04-23]
Originální název OPEN SPACE / David Možný
Název anglicky OPEN SPACE / David Možný
Autoři KAMENICKÝ, Petr (203 Česká republika, garant, domácí), Jana NEDOMOVÁ (203 Česká republika, domácí), Hana SVOBODOVÁ (203 Česká republika, domácí), Susan MALY (840 Spojené státy, domácí) a Šimon KŘÍŽ (203 Česká republika, domácí)
Vydání 2018.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Uspořádání (zogranizování) výstavy (s/bez krit. katal.)
Obor 60401 Arts, Art history
Stát vydavatele Česká republika
WWW Fotoreport z výstavy Fotogalerie z vernisáže výstavy TZ: David Možný
Kód RIV RIV/00216224:14410/18:00105949
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky výstava; site specific instalace; objekt; open space
Klíčová slova anglicky exhibition; site specific instalation; object; open space
Změnil Změnila: Dana Nesnídalová, učo 831. Změněno: 22. 3. 2019 15:21.
Dlouhodobý zájem umělce Davida Možného se vztahuje k architektonickému uspořádání prostoru, který reflektuje prostřednictvím digitální animace či instalace, nejčastěji však jejich spojením. Ve výstavě „Open Space“ v Galerii Pitevna autor využívá autentického typizovaného kancelářského vybavení, jež však v jeho instalaci postrádá svou nejpodstatnější vlastnost – účelovost. Myšlenkový průnik a zkoumání objektů graduje razantním a přímým průnikem fyzickým. Přenesením (částí) reálné kanceláře a její novou kontextualizací v prostoru galerie vzniká několikanásobný heterotopický posun. Samotná galerie je z hlediska své topologie místem, pro něž je typický určitý referenční rámec divákova chování. David Možný v Galerii Pitevna vytvořil nové Místo, v němž všechny části determinují náš pohyb a zhušťují smyslový prožitek z něj. Výstava je součástí projektu – Schopen představ – prezentace současného umění na Masarykově univerzitě. Kurátor: Petr Kamenický; Autorky doprovodného textu: Hana Svobodová a Susan Maly; Design a produkce výstavy: Jana Nedomová; Videorozhovor s autorem: Šimon Kříž, Hana Svobodová a Susan Maly.
Anotace anglicky
The long-term interest of artist David Možný is related to the architectural arrangement of the space, which is reflected through digital animation or installation, but most often by its connection. In the “Open Space” exhibition at the Pitevna Gallery, the author uses authentic typed office equipment, which lacks its most essential feature in its installation - purpose. Thought penetration and exploration of objects culminates in a strong and direct physical penetration. By transferring (parts of) the real office and its new contextualization in the gallery space a multiple heterotopic shift arises. The gallery itself is, from the point of view of its topology, a place for which a certain frame of reference of the viewer is typical. David Možný created a new Place in the Pitevna Gallery in which all parts determine our movement and condense the sensual experience of it. The exhibition is part of the project – Able to Vision - Presenting Contemporary Art at Masaryk University. Curator: Petr Kamenický; The authors of the accompanying text: Hana Svobodová and Susan Maly; Exhibition Design and Production: Jana Nedomová; Video interview with author: Simon Kriz, Hana Svobodova and Susan Maly.
Návaznosti
MUNI/A/1183/2017, interní kód MUNázev: Self-Image - výzkum fenoménu identity v umění a výchově (Akronym: Self-Image)
Investor: Masarykova univerzita, Self-Image - výzkum fenoménu identity v umění a výchově, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 23. 4. 2024 22:17