SOJÁK, Petr a Sylvia SCHACHNER. Summer school in Educational Transactional Analysis. 2018.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Summer school in Educational Transactional Analysis
Název česky Letní škola Edukativní transakční analýzy
Autoři SOJÁK, Petr a Sylvia SCHACHNER.
Vydání 2018.
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Uspořádání workshopu
Obor 50301 Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
WWW URL
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky transakční analýza; edukace; pedagog; metodika
Klíčová slova anglicky transactional analysis; education; teacher; methodology
Změnil Změnil: Mgr. Petr Soják, Ph.D., učo 9726. Změněno: 6. 3. 2019 12:24.
Anotace
Dr. Sylvia Schachner, a PTSTA-E (Provisional Teaching and Supervising Transactional Analyst – in Education) lecturer, will lead the five-day summer school course of Educational Transactional Analysis. Transaction analysis helps people understand how their personality works in different situations, and why things happen to them in life. A basic understanding of transactional analysis enables one to understand his or her communication style as well as the communication style of others giving them the ability to consciously choose reactions. TA helps people make changes in their behavior and experience, such as resolving conflicts, achieving goals, or having better awareness of the content and form of our communication. The main goal of TA is to develop the autonomy of people in their life.
Anotace česky
Pětidenní letní škola bude vedena Dr. Sylvie Schachne - lektorka PTSTA-E (Pověřený lektor a supervizor TA pro oblast Edukace) – přední odbornice Transakční analýzy pro oblast výchovy a vzdělávání. Transakční analýza pomáhá lidem pochopit, jak jejich osobnost funguje v různých situacích, a proč se jim některé věci v životě dějí a stále opakují. Pomocí transakční analýzy můžeme pochopit komunikační styl vlastní i druhých a vědomě si volit svoje reakce. Základní pochopení transakční analýzy umožňuje porozumět vlastnímu komunikační styl, stejně jako komunikačnímu stylu ostatních, které jim dávají možnost vědomě si vybrat reakce. TA pomáhá lidem měnit jejich chování a získávat zkušenosti např. v tom jak řešit konflikty, dosahovat svých cílů nebo zlepšit svou komunikaci v obsahu i formě. Hlavním cílem TA je rozvoj autonomii člověka v jeho životě
Návaznosti
MUNI/FR/1009/2017, interní kód MUNázev: Transakční analýza pro začínající či stávající pedagogy (Akronym: TA pro pedagogy)
Investor: Masarykova univerzita, Fond rozvoje MU
VytisknoutZobrazeno: 22. 10. 2021 15:05