SIHELNÍK, Slavomír, Jakub KELAR, Miroslav ZEMÁNEK, Oliver BEIER, Zlata KELAR TUČEKOVÁ, Richard KRUMPOLEC, Monika STUPAVSKÁ, Jozef RÁHEĽ, Jost WITTWER, Bernd GRÜNLER, Andreas PFUCH, Dušan KOVÁČIK a Mirko ČERNÁK. Large area cleaning and activation of float glass by atmospheric pressure plasma as a pre-treatment phase of functional glass manufacturing process. In The Eight Central European Symposium on Plasma Chemistry - CESPC-8 Proceedings. 2019. ISBN 978-961-94716-0-9.
Originální název Large area cleaning and activation of float glass by atmospheric pressure plasma as a pre-treatment phase of functional glass manufacturing process
Název česky Velkoplošní čištění a aktivace plaveného skla pomocí plazmy při atmosférickém tlaku jako předstupeň ve výrobním procesu funkčních skel
Autoři SIHELNÍK, Slavomír, Jakub KELAR, Miroslav ZEMÁNEK, Oliver BEIER, Zlata KELAR TUČEKOVÁ, Richard KRUMPOLEC, Monika STUPAVSKÁ, Jozef RÁHEĽ, Jost WITTWER, Bernd GRÜNLER, Andreas PFUCH, Dušan KOVÁČIK a Mirko ČERNÁK.
Vydání The Eight Central European Symposium on Plasma Chemistry - CESPC-8 Proceedings, 2019.
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Konferenční abstrakt
Obor 10305 Fluids and plasma physics
Stát vydavatele Slovinsko
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
ISBN 978-961-94716-0-9
Klíčová slova česky DCSBD, multi-hollow SDBD, sklo, povrchová úprava, čištění, aktivace, stárnutí, bezkontaktní vedení
Klíčová slova anglicky DCSBD, multi-hollow SDBD, glass, surface treatment, cleaning, activation, ageing, non-contact leading
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnil: Mgr. Slavomír Sihelník, učo 408567. Změněno: 21. 6. 2019 13:59.
The poster contribution reports on surface activation and cleaning of soda-lime float glasses using atmospheric pressure plasmas: diffuse coplanar surface barrier discharge (DCSBD) and multi-hollow surface dielectric barrier discharge (MHSDBD). The conditions for achieving an effective and non-invasive surface modification suitable for large area in-line treatment were obtained by plasma of the DCSBD.
Návaznosti
CZ.01.1.02/0.0/0.0/16_053/0007132, interní kód MUNázev: Alternativní metody zpracování skla využívající plazmatu generovaného za atmosférického tlaku (Akronym: Glareal Coat)
Investor: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Alternativní metody zpracování skla využívající plazmatu generovaného za atmosférického tlaku
LO1411, projekt VaVNázev: Rozvoj centra pro nízkonákladové plazmové a nanotechnologické povrchové úpravy (Akronym: CEPLANT plus)