SLANÁ REISSMANNOVÁ, Jitka, Michaela HŘIVNOVÁ a Zdeňka SMEJKALOVÁ. Možnosti výuky prevence chronických neinfekčních chorob na základních (a středních) školách. Komenský, odborný časopis pro učitele základní školy. Brno: Masarykova univerzita, 2020, roč. 144, č. 4, s. 48-55. ISSN 0323-0449.
Originální název Možnosti výuky prevence chronických neinfekčních chorob na základních (a středních) školách
Název česky Možnosti výuky prevence chronických neinfekčních chorob na základních (a středních) školách
Název anglicky Possibilities of teaching the prevention of chronic non-communicable diseases in primary (and secondary) schools
Autoři SLANÁ REISSMANNOVÁ, Jitka, Michaela HŘIVNOVÁ a Zdeňka SMEJKALOVÁ.
Vydání Komenský, odborný časopis pro učitele základní školy, Brno, Masarykova univerzita, 2020, 0323-0449.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku (nerecenzovaný)
Obor 50301 Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]
Stát vydavatele Česká republika
WWW URL
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky zdraví; chronické neinfekční nemoci; prevence; výchova ke zdraví; metodika
Klíčová slova anglicky health; chronic non-communicable diseases; prevention; health education; methodological material
Změnil Změnila: PhDr. Mgr. et Mgr. Jitka Reissmannová, Ph.D., učo 23275. Změněno: 7. 4. 2021 14:03.
Příspěvek se zabývá možnostmi implementace prevence chronických neinfekčních chorob do výuky výchovy ke zdraví na základních a středních školách. Představuje dva metodické materiály a ukázky konkrétních aktivit.
Anotace anglicky
The paper deals with the possibilities of implementing the prevention of chronic non-communicable diseases in the teaching of health education at primary and secondary schools. It presents two methodological materials and examples of specific activities.
VytisknoutZobrazeno: 25. 4. 2024 02:23