KUNDTOVÁ KLOCOVÁ, Eva a Radek KUNDT. Rohan Kapitany : Open science (pre-registration; pre-prints; open data; open code) and how to gather data online meaningfully (tips for MTurk). 2020.
Originální název Rohan Kapitany : Open science (pre-registration; pre-prints; open data; open code) and how to gather data online meaningfully (tips for MTurk)
Autoři KUNDTOVÁ KLOCOVÁ, Eva (203 Česká republika, garant, domácí) a Radek KUNDT (203 Česká republika, domácí).
Vydání 2020.
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Uspořádání workshopu
Obor 50902 Social sciences, interdisciplinary
Stát vydavatele Česká republika
WWW URL
Kód RIV RIV/00216224:14210/20:00120779
Organizační jednotka Filozofická fakulta
Klíčová slova česky otevřená věda; dobrá praxe; preregistrace; preprinty; otevřená data, otevřený kód
Klíčová slova anglicky open science; good practices; pre-registration; pre-prints; open data; open code
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnila: Mgr. Ivona Vrzalová, učo 361753. Změněno: 4. 5. 2022 18:33.
Workshop with subtitle "Research Credibility: Things you should do but might not want to" focused on good practices within open-science approaches, with hands-on trials of some of the accessible tools (e.g. statcheck, p-curve check etc.). Participants discussed their experiences with publications including pre-printing, data and code sharing and pre-registrations.
Návaznosti
MUNI/A/0858/2019, interní kód MUNázev: Výzkumné trendy v současné religionistice (Akronym: VYTRESOUR)
Investor: Masarykova univerzita, Výzkumné trendy v současné religionistice, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 20. 4. 2024 04:27