KŘÍŽ, Zdeněk, Zinaida BECHNÁ, Vladimír BÍZIK, Kateřina FRIDRICHOVÁ, Martin CHOVANČÍK, Adriana ILAVSKÁ, Jana URBANOVSKÁ a Hana VOTRADOVCOVÁ. Metodika predikce, včasného varování a prevence hrozeb plynoucích z regionálních ozbrojených konfliktů pro vnitřní bezpečnost ČR. 2020.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Metodika predikce, včasného varování a prevence hrozeb plynoucích z regionálních ozbrojených konfliktů pro vnitřní bezpečnost ČR
Název anglicky Methodology for the forecast, early warning, and prevention of threats to Czech internal security from regional armed conflicts
Autoři KŘÍŽ, Zdeněk (203 Česká republika, garant, domácí), Zinaida BECHNÁ (268 Gruzie, domácí), Vladimír BÍZIK (703 Slovensko, domácí), Kateřina FRIDRICHOVÁ (203 Česká republika, domácí), Martin CHOVANČÍK (703 Slovensko, domácí), Adriana ILAVSKÁ (703 Slovensko, domácí), Jana URBANOVSKÁ (203 Česká republika, domácí) a Hana VOTRADOVCOVÁ (203 Česká republika, domácí).
Vydání 2020.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Cert., akred., schvál. metodiky, specializované mapy, léčebné, památkové postupy
Obor 50601 Political science
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14230/20:00114812
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
Klíčová slova česky Ozbrojené konflikty; eskalace; včasné varování; Česká republika
Klíčová slova anglicky Armed conflicts; escalation; early warning; Czech Republic
Technické parametry Metodika je určená pro Odbor bezpečnostní politiky MZV ČR, Bezpečnostní informační služba, Analytická sekce Úřadu pro zahraniční styky a informace, Vojenské zpravodajství a pro soukromý sektor. Rozsah textu metodiky - 37 stran.
Štítky rivok
Změnil Změnila: Mgr. Blanka Farkašová, učo 97333. Změněno: 4. 1. 2021 09:53.
Anotace
Ozbrojené konflikty generují přímé a nepřímé hrozby pro vnitřní bezpečnost ČR. Včasná identifikace rizika ozbrojeného konfliktu a potenciálních (konvenčních i hybridních) hrozeb pro vnitřní bezpečnost ČR s ním spojených jsou předpokladem efektivní prevence. Metodika využívá nový predikční model ozbrojených konfliktů, který je založený na konfigurativní příčinnosti. Na něm je pak postavena aplikovaná metodika predikce, včasného varování a prevence hrozeb.
Anotace anglicky
Armed conflicts generate direct and indirect threats to Czech internal security. Early recognition of the risks of armed conflict onset and associated potential (conventional and hybrid) threats to the CR are prerequisites for effective prevention. The methodology uses a new armed conflict forecast model based on causal conjunction. The model forms the basis for an applied methodology of prediction, early warning, and threat prevention.
Návaznosti
VI20172020094, projekt VaVNázev: Metodika predikce, včasného varování a prevence hrozeb plynoucích z regionálních ozbrojených konfliktů pro vnitřní bezpečnost ČR (Akronym: Metodika EWS a prevence hrozeb z konfliktu)
Investor: Ministerstvo vnitra ČR, Metodika predikce, včasného varování a prevence hrozeb plynoucích z regionálních ozbrojených konfliktů pro vnitřní bezpečnost ČR
VytisknoutZobrazeno: 30. 9. 2022 08:51