GALETA, Jan, Ondřej JAKUBEC, Radka NOKKALA MILTOVÁ a Tomáš VALEŠ. Od dějin umění k uměleckému dílu. Cesty k porozumění vizuální kultuře. 1. vyd. Brno: koedice Books & Pipes / Masarykova univerzita. 662 s. Maturandum, III. ISBN 978-80-210-9993-7. 2021.
Originální název Od dějin umění k uměleckému dílu. Cesty k porozumění vizuální kultuře
Název česky Od dějin umění k uměleckému dílu. Cesty k porozumění vizuální kultuře
Název anglicky From Art History to Work of Art. Ways of Understanding of Visual Culture
Autoři GALETA, Jan, Ondřej JAKUBEC, Radka NOKKALA MILTOVÁ a Tomáš VALEŠ.
Vydání 1. vyd. Brno, 662 s. Maturandum, III, 2021.
Nakladatel koedice Books & Pipes / Masarykova univerzita
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Editorství odborné knihy
Obor 60401 Arts, Art history
Stát vydavatele Česká republika
Forma vydání tištěná verze "print"
ISBN 978-80-210-9993-7
Klíčová slova česky Umění; Vizuální kultura; Historiografie; Metodologie
Klíčová slova anglicky Art; Visual Culture; Historiography; Methodology
Štítky Munipress
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Martina Švaříčková Hlavatá, učo 13047. Změněno: 22. 2. 2022 09:10.
Kniha věnovaná k životnímu jubileu prof. Jiřího Kroupy pokrývá umění a architekturu od středověku po současnost a věnuje se i historiografii, metodologii a teorii.
Anotace anglicky
Book dedicated to jubilee of Prof. Jiří Kroupa covers topics from medieval art to contemporary art. It pays attention also to historiography, methodology and theory of art.
VytisknoutZobrazeno: 20. 4. 2024 02:04