KLIMEŠ, Jiří, Tomáš MLČOCH, Bálint PÁSZTOR, Karolína BALOGHOVÁ, Šárka VESELÁ, Lenka BULEJOVÁ, Jan TUŽIL, Eva ORNSTOVÁ, Kateřina CHADIMOVÁ, Barbora DECKER, Jana BARTÁKOVÁ and Tomáš DOLEŽAL. Doporučené postupy pro zdravotně- ekonomická hodnocení v ČR: Česká společnost pro farmakoekonomiku a hodnocení zdravotnických technologií (ČFES) Pracovní skupina pro tvorbu doporučených postupů ČFES květen 2020. 2020th ed. Česká Republika: ČFES, 2020.
Other formats:   BibTeX LaTeX RIS
Basic information
Original name Doporučené postupy pro zdravotně- ekonomická hodnocení v ČR: Česká společnost pro farmakoekonomiku a hodnocení zdravotnických technologií (ČFES) Pracovní skupina pro tvorbu doporučených postupů ČFES květen 2020
Authors KLIMEŠ, Jiří, Tomáš MLČOCH, Bálint PÁSZTOR, Karolína BALOGHOVÁ, Šárka VESELÁ, Lenka BULEJOVÁ, Jan TUŽIL, Eva ORNSTOVÁ, Kateřina CHADIMOVÁ, Barbora DECKER, Jana BARTÁKOVÁ and Tomáš DOLEŽAL.
Edition 2020. vyd. Česká Republika, 2020.
Publisher ČFES
Other information
Type of outcome Special-purpose publication
Confidentiality degree is not subject to a state or trade secret
WWW URL
Changed by Changed by: MUDr. Barbora Decker, Ph.D., učo 489799. Changed: 11/5/2022 22:20.
Abstract
Tato aktualizovaná směrnice (z roku 2020) odráží nikoli pouze vývoj v oblasti metodologiezdravotně-ekonomického hodnocení obecně, ale reflektuje také lokální požadavky a problematiku,se kterou jsou všechny zúčastněné strany konfrontovány v rámci systému HTA. Především se pakjedná o bližší specifikaci správné syntézy a vyhodnocení klinické evidence (včetně její interpretace),dále o důraz na komplexní pohled na onemocnění jako stav s mnohem širším dopadem než pouzena samotného pacienta. Je blíže popsáno praktické využití dat z klinické praxe, na lokální úrovni av neposlední řadě je věnována pozornost diskontní míře, a to především s ohledem na specificképřípady/intervence typu moderní terapie atp Tato aktualizovaná směrnice (z roku 2020) odráží nikoli pouze vývoj v oblasti metodologie zdravotně-ekonomického hodnocení obecně, ale reflektuje také lokální požadavky a problematiku, se kterou jsou všechny zúčastněné strany konfrontovány v rámci systému HTA. Především se pak jedná o bližší specifikaci správné syntézy a vyhodnocení klinické evidence (včetně její interpretace), dále o důraz na komplexní pohled na onemocnění jako stav s mnohem širším dopadem než pouze na samotného pacienta. Je blíže popsáno praktické využití dat z klinické praxe, na lokální úrovni a v neposlední řadě je věnována pozornost diskontní míře, a to především s ohledem na specifické případy/intervence typu moderní terapie atp.
PrintDisplayed: 5/10/2024 23:18