WILCZEK, Josef, Anna CANNOT, Thibault LE COZANET a Julie REMY. Interdisciplinarité et nouvelles approches dans les recherches sur l'âge du Fer. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita. 210 s. Dissertationes archaeologicae Brunenses / Pragensesque. Supplementum IV. ISBN 978-80-210-8802-3. 2017.
Originální název Interdisciplinarité et nouvelles approches dans les recherches sur l'âge du Fer
Název česky Interdisciplinarita a nové přístupy ve výzkumu doby železné
Název anglicky Interdisciplinarity and New Approaches in the Research of the Iron Age
Autoři WILCZEK, Josef, Anna CANNOT, Thibault LE COZANET a Julie REMY.
Vydání 1. vyd. Brno, 210 s. Dissertationes archaeologicae Brunenses / Pragensesque. Supplementum IV, 2017.
Nakladatel Masarykova univerzita
Originální jazyk francouzština
Typ výsledku Odborná kniha
Obor 60102 Archaeology
Stát vydavatele Česká republika
Forma vydání tištěná verze "print"
ISBN 978-80-210-8802-3
Klíčová slova česky archeologie; doba železná; konference
Klíčová slova anglicky archaeology; Iron Age; conference
Štítky Munipress
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Radka Vyskočilová, učo 2368. Změněno: 27. 7. 2022 14:10.
La publication presente les contributions a la conference scientifique doctorale internationale de l’Ecole Europeenne de Protohistoire de Bibracte, intitulee « Interdisciplinarite et nouvelles approches dans la recherche sur l’age du Fer », organisee en collaboration avec l’Universite Masaryk (Brno), l’Universite de Bourgogne (Dijon) et l’Universite Francois-Rabelais (Tours), et tenue a l’oppidum celtique de Bibracte (France) en 2015. Les Rencontres, qui ont reunies plus de cinquante jeunes chercheurs de treize pays europeens, avaient pour but d’introduire et de discuter des sujets innovants, interdisciplinaires et epistémologiques lies a la recherche sur l’age du Fer a l’echelle europeenne. La publication presentee a ete soutenue par le projet « Podpora internacionalizace a excelence publikacni cinnosti » de la Faculte de Philosophie et Lettres de l’Universite Masaryk.
Anotace česky
Publikace prezentuje příspěvky z mezinárodní doktorandské vědecké konference „Interdisciplinarity and New Approaches in the Research on The Iron Age“, která proběhla v roce 2015 na keltském oppidu Bibracte (Francie) za spoluúčasti organizátorů z Masarykovy univerzity (Brno), Université de Bourgogne (Dijon) a Université François-Rabelais (Tours). Setkání, jehož se účastnilo více než 60 mladých vědců z třinácti evropských zemí, mělo za cíl představit a diskutovat inovativní, interdisciplinární a epistemologické otázky týkající se výzkumu doby železné v širším evropském měřítku. Publikace pokrývá široké spektrum otázek týkajících se jednotlivých aspektů archeologického bádání doby železné. V díle jsou diskutovány procesy urbanizace, přeměny archeologických struktur v čase, otázky kontaktů mezi jednotlivými aktéry doby železné, stejně jako aspekty funerální archeologie a role nových metod studia archeologických struktur a artefaktů.
Anotace anglicky
This publication presents contributions from the international doctoral scientific conference of l’École Européenne de Protohistoire de Bibracte, “Interdisciplinarity and New Approaches in Research on the Iron Age”, organized in collaboration between Masaryk University (Brno), Université de Bourgogne (Dijon), and Université François-Rabelais (Tours), held at the Celtic oppidum of Bibracte (France) in 2015. The meeting, attended by over fifty young scientists from thirteen European countries, aimed to introduce and discuss innovative, interdisciplinary, epistemological topics related to research on the Iron Age at a wider European scale. This publication was suported by the project “Podpora internacionalizace a excelence publikační činnosti” of the Faculty of Arts, Masaryk University.
VytisknoutZobrazeno: 20. 4. 2024 06:08