CRHA, Igor, Jindřich FIALA, Drahoslava HRUBÁ, Zuzana BRÁZDOVÁ, Pavel VENTRUBA, Jana ŽÁKOVÁ a Martin PETRENKO. Vztah koncentrace kadmia v seminální plasmě a kouření k hodnotám spermiogramu a fertilizaci oocytů. Slovenská gynekológia a porodníctvo. Bratislava: Slovenská gynekologicko-porodnická spol., roč. 7, č. 3, s. 121-126. ISSN 1335-0862. 2000.
Originální název Vztah koncentrace kadmia v seminální plasmě a kouření k hodnotám spermiogramu a fertilizaci oocytů
Název anglicky Relation of cadmium concentration in seminal fluid and smoking to the results of spermiogram and oocytes fertilization
Autoři CRHA, Igor (203 Česká republika, garant), Jindřich FIALA (203 Česká republika), Drahoslava HRUBÁ (203 Česká republika), Zuzana BRÁZDOVÁ (203 Česká republika), Pavel VENTRUBA (203 Česká republika), Jana ŽÁKOVÁ (203 Česká republika) a Martin PETRENKO (203 Česká republika).
Vydání Slovenská gynekológia a porodníctvo, Bratislava, Slovenská gynekologicko-porodnická spol. 2000, 1335-0862.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 30214 Obstetrics and gynaecology
Stát vydavatele Slovensko
Kód RIV RIV/00216224:14110/00:00030422
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Klíčová slova anglicky cadmium;fertility;IVF
Štítky cadmium, Fertility, IVF
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: prof. MUDr. Drahoslava Hrubá, CSc., učo 2422. Změněno: 18. 6. 2009 15:35.
Cadmium is toxic for human reproduction, by the mechanism of its deleterious effects on gametocytes. In the study of infertile couples treated by the IVF methods, the higher levels of cadmium were found in the seminal plasma and follicular fluid and worse quality of women and men gametocytes.
Anotace anglicky
Cadmium is toxic for human reproduction, by the mechanism of its deleterious effects on gametocytes. In the study of infertile couples treated by the IVF methods, the higher levels of cadmium were found in the seminal plasma and follicular fluid and worse quality of women and men gametocytes among smokers, compared with nosmokers.
VytisknoutZobrazeno: 18. 4. 2024 12:51