LACINOVÁ, Lenka, Eva PAVLÍKOVÁ, Radka MICHALČÁKOVÁ a Jan ŠIRŮČEK. Obraz dítěte v 11 letech (zájmy, sociální vztahy, škola). In Psychologické dny 2002 "Kořeny a vykořenění". Olomouc: Psychologický ústav AV ČR ve spolupráci s Českomoravskou psychologickou společností, 2002, s. 372 - 377. ISBN 80-86174-05-0.
Originální název Obraz dítěte v 11 letech (zájmy, sociální vztahy, škola)
Název anglicky A description of an 11-year old child (interests, social relationships, school)
Autoři LACINOVÁ, Lenka (203 Česká republika, garant), Eva PAVLÍKOVÁ (203 Česká republika), Radka MICHALČÁKOVÁ (203 Česká republika) a Jan ŠIRŮČEK (203 Česká republika).
Vydání Olomouc, Psychologické dny 2002 "Kořeny a vykořenění" od s. 372 - 377, 6 s. 2002.
Nakladatel Psychologický ústav AV ČR ve spolupráci s Českomoravskou psychologickou společností
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50100 5.1 Psychology and cognitive sciences
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14230/02:00009382
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
ISBN 80-86174-05-0
Klíčová slova anglicky ELSPAC project; interests; social relationships; school
Štítky ELSPAC project, interests, school, social relationships
Změnil Změnila: PhDr. Radka Neužilová Michalčáková, Ph.D., učo 478. Změněno: 6. 1. 2004 12:35.
Příspěvek shrnuje dosavadní zjištění získaná v rozhovoru s jedenáctiletými dětmi v rámci mezinárodního longitudinálního výzkumu ELSPAC (Europian Longitudinal Study of Pregnancy and Childhood). Tento projekt probíhá souběžně na brněnských pracovištích Centrum výzkumu vývoje osobnosti a etnicity (psychologická část) a Ústav preventivní a sociální pediatrie (pediatrická část). Hlavním námětem tohoto "obrazu" je zmapování oblasti školní problematiky (motivace školní docházky, preference jednotlivých předmětů, sociální pozice dítěte ve třídě, hodnocení učitele očima dítěte). Dalším pilířem je oblast zájmů a trávení volného času-z pohledu jedenáctiletého městského dítěte.
Anotace anglicky
The paper summarises the preliminary findings from the analysis of interviews with 11-year old child that took place as a part of the ELSPAC (European Longitudinal Study of Pregnancy And Childhood). This project runs at two Brno-based institutions-The Research Centre for Personality and Ethnicity Development (the psychological part) and The Department of Social Medicine and Health Care Administration (the paediatric part). Our main objective here was to map the school-related issues (school attendance motivation, subject preference, social position in class, child's evaluation of teachers). We took a look at the child's interests, free time spending preferences of an 11-year old city child.
Návaznosti
LN00A023, projekt VaVNázev: Centrum výzkumu utváření osobnosti v etnických a sociálních kontextech
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Centrum výzkumu utváření osobnosti v etnických a sociálních kontextech
VytisknoutZobrazeno: 25. 4. 2024 03:08