LACINOVÁ, Lenka, Eva PAVLÍKOVÁ, Radka MICHALČÁKOVÁ a Jan ŠIRŮČEK. Životní spokojenost matek jedenáctiletých dětí. In Psychologické dny 2002 "Kořeny a vykořenění". Olomouc: Psychologický ústav AV ČR ve spolupráci s Českomoravskou psychologickou společností, 2002, s. 390 - 393. ISBN 80-86174-05-0.
Originální název Životní spokojenost matek jedenáctiletých dětí
Název anglicky Life satisfaction of the mothers of 11-year old children
Autoři LACINOVÁ, Lenka (203 Česká republika, garant), Eva PAVLÍKOVÁ (203 Česká republika), Radka MICHALČÁKOVÁ (203 Česká republika) a Jan ŠIRŮČEK (203 Česká republika).
Vydání Olomouc, Psychologické dny 2002 "Kořeny a vykořenění" od s. 390 - 393, 4 s. 2002.
Nakladatel Psychologický ústav AV ČR ve spolupráci s Českomoravskou psychologickou společností
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50100 5.1 Psychology and cognitive sciences
Stát vydavatele Česká republika
WWW URL
Kód RIV RIV/00216224:14230/02:00009390
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
ISBN 80-86174-05-0
Klíčová slova anglicky women; feeling of life satisfaction; 11-year old children
Štítky 11-year old children, feeling of life satisfaction, women
Změnil Změnila: PhDr. Radka Neužilová Michalčáková, Ph.D., učo 478. Změněno: 7. 1. 2004 11:29.
Subjektivní prožívání životní spokojenosti je jedním z velmi významných faktorů, který ovlivňuje život jedince v mnohých oblastech. V příspěvku se zaměříme na možné souvislosti mezi pociťovanou spokojeností matek jedenáctiletých dětí (studie ELSPAC, 2. vlna individuálního šetření, dotazník pro matku) a jejich vzděláním, rodinným stavem a jinými charakteristikami rodiny. Sledujeme životní spokojenost žen v diferencovaných sociálních rolích (žena - matka, žena - partnerka, žena v zaměstnání, žena obecně). Příspěvek vychází z dat pořízených v rámci mezinárodního longitudinálního výzkumu ELSPAC, který je v České republice realizován Centrem výzkumu vývoje osobnosti a etnicity v Brně v těsné spolupráci s Ústavem preventivní a sociální pediatrie.
Anotace anglicky
The subjective feeling of life satisfaction is one of the basic factors influencing the life of an individual in many aspects. The paper focuses on the possible relations between the life satisfaction of the mothers of 11-year old children and their education, marital status and other family variables. Life satisfaction was assessed separately in different social roles (woman as a mother, partner, woman, at work). The paper is based on data collected as a Czech part of the ELSPAC project run by The Research Centre for Personality and Ethnicity Development and The Department of Social Medicine and Health Care Administration in Brno.
Návaznosti
LN00A023, projekt VaVNázev: Centrum výzkumu utváření osobnosti v etnických a sociálních kontextech
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Centrum výzkumu utváření osobnosti v etnických a sociálních kontextech
VytisknoutZobrazeno: 24. 4. 2024 15:18