KUNC, Josef, Ondřej MULÍČEK, Václav TOUŠEK, Michal VANČURA a Lenka VAŠKOVÁ. Zahraniční investice do průmyslu a jejich vliv na regionální rozvoj. In Hochmuth Z. (ed.): Slovenská geografia na prelome tisícročia. Zborník abstraktov a referátov na 12 zjazde SGS. Přešov: Prešovská univerzita. s. 32. 1998.
Originální název Zahraniční investice do průmyslu a jejich vliv na regionální rozvoj.
Název anglicky Foreign investments to industry and their influence on regional development.
Autoři KUNC, Josef, Ondřej MULÍČEK, Václav TOUŠEK, Michal VANČURA a Lenka VAŠKOVÁ.
Vydání Přešov, Hochmuth Z. (ed.): Slovenská geografia na prelome tisícročia. Zborník abstraktov a referátov na 12 zjazde SGS, s. 32-32, 1998.
Nakladatel Prešovská univerzita
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor Zemský magnetismus, geodesie, geografie
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
Klíčová slova anglicky foreign investments; industry; regional development
Štítky foreign investments, industry, regional development
Změnil Změnil: doc. RNDr. Josef Kunc, Ph.D., učo 18338. Změněno: 8. 12. 2004 17:12.
Autoři článku se na příkladě lanškrounského závodu americko-japonského koncernu AVX zamýšlí nad vlivem silného zahraničního investora na ekonomiku města Lanškroun a jeho širšího okolí. Svůj zájem významněji orientují na změnu spádovosti dojížďky do zaměstnání do AVX v konfrontaci s dojížďkovým zázemím bývalé Tesly. Závěry podporují provedeným terénním šetřením v místních subdodavatelských podnicích, ale i institucích a organizacích veřejné správy a samosprávy, které mají na působení AVX ve městě zásadní vliv.
Anotace anglicky
The authors of article consider influence of strong foreign investor on the economics of Lanškroun and its wider hinterland on the example of American-Japanese concern AVX plant. Their interest is oriented at the changes in commuting catchment area of AVX confonted with commuting hinterland of former Tesla. Conclusions are supported by field research of local sub-suppliers, but also of institutions and organizations of public administration and local governments, which influence significantly the activity of AVX in the town.
VytisknoutZobrazeno: 19. 4. 2024 23:47