DIVÍNOVÁ, Radana. Cybersex as the Form of the Internet Communication: Motivation of the Users. In Cyberspace 2004: Normative Framework. Brno: Masarykova univerzita v Brne, 2005. s. 149-154. ISBN 80-210-3690-7.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Cybersex as the Form of the Internet Communication: Motivation of the Users
Název česky Cybersex jako forma internetové komunikace - motivace uživatelů
Autoři DIVÍNOVÁ, Radana (203 Česká republika, garant).
Vydání Brno, Cyberspace 2004: Normative Framework, od s. 149-154, 6 s. 2005.
Nakladatel Masarykova univerzita v Brne
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50100 5.1 Psychology and cognitive sciences
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14230/05:00013747
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
ISBN 80-210-3690-7
Klíčová slova anglicky internet; sex; motivation; needs; masturbation; relationships
Štítky internet, masturbation, motivation, Needs, relationships, Sex
Změnil Změnila: Mgr. Radana Farkašová, učo 13176. Změněno: 6. 12. 2005 14:34.
Anotace
The Internet significantly influenced the ways of presenting and consuming sexual content. We understand cybersex as suggestive or explicitly erotic messages or sexual fantasies that people exchange via the net. Masturbation usually forms part of cybersex. Cooper stresses three primary factors that facilitate online sexuality - accessibility, affordability and anonymity of the Internet. Motives that lead individuals to cybersex are - albeit not necessarily conscious. The qualitative research conducted in 2003 revealed the needs that contribute to the motivation of people who practise cybersex. It is: desire for sexual satisfaction, desire for knowledge, desire to be himself/herself, desire to break away, desire to be wanted, trying to find a partner for real sex, excitement stemming from anonymity and from interactivity. It is important to know that these needs can mutually interact. Cybersexual activities can be perceived differently by the users themselves and for some consumers cybersex has certain advantages also compared to real sex.
Anotace česky
Internet značně zasáhl do způsobu prezentace i konzumace sexuálních obsahů. Cybersex, to je vyměňování sugestivních, explicitně erotických vzkazů a sexuálních fantazií prostřednictvím sítě. Součástí cybersexu bývá zpravidla i masturbace. Cooper zdůrazňuje tři primární faktory, jež usnadňují online sexualitu-přístupnost, dostupnost a anonymita internetu. Motivy, které jedince k cybersexu přivedou, mohou, ale také nemusí, být uvědomované. Výzkumem realizovaném v roce 2003 jsem odhalila potřeby, které se na této motivaci podílí. Jsou to: touha po sexuálním uspokojení, touha po poznání, touha být sám sebou, touha odreagovat se, touha být žádaný, potřeba získat partnera pro reálný sex, vzrušení z anonymity a interaktivity. Je důležité vědět, že tyto potřeby mohou být ve vzájemných interakcích. Cybersexuální aktivity mohou být samotnými uživateli vnímány rozdílně a pro některé z nich má cybersex určité výhody i ve srovnání s reálným sexem.
Návaznosti
MSM0021622406, záměrNázev: Psychologické a sociální charakteristiky dětí, mládeže a rodiny, vývoj osobnosti v době proměn moderní společnosti
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Psychologické a sociální charakteristiky dětí, mládeže a rodiny, vývoj osobnosti v době proměn moderní společnosti
VytisknoutZobrazeno: 29. 9. 2023 06:55