MĚCHÁČEK, Jaroslav, Jaromír OCELKA a Jana KOHOUTKOVÁ. CCP - A Communication Protocol for Masaryk University Clearing. In Proc. of EUNIS'2005. Manchester: University of Manchester, 2005. s. 1-5.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název CCP - A Communication Protocol for Masaryk University Clearing
Název česky CCP - Komunikační protokol pro Clearing Masarykovy univezity
Autoři MĚCHÁČEK, Jaroslav (203 Česká republika), Jaromír OCELKA (203 Česká republika) a Jana KOHOUTKOVÁ (203 Česká republika, garant).
Vydání Manchester, Proc. of EUNIS'2005, s. 1-5, 2005.
Nakladatel University of Manchester
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 20206 Computer hardware and architecture
Stát vydavatele Velká Británie
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14610/05:00013820
Organizační jednotka Ústav výpočetní techniky
Klíčová slova anglicky Clearing system; data exchange; communication protocol
Štítky clearing system, communication protocol, data exchange
Změnil Změnila: RNDr. Jana Kohoutková, Ph.D., učo 1096. Změněno: 4. 7. 2006 10:12.
Anotace
Masaryk University Clearing is a system for central balancing of claims and liabilities between Masaryk University in Brno (an organisation as a whole) and individual people (employees or students). The central part of the system, called clearing core, needs to communicate and exchange standardised information with a series of external systems administering various paid-for services provided by the University to individual people. To support this communication, a communication protocol called CCP (Clearing Communication Protocol) has been designed and implemented. The paper gives a brief overview of the Clearing system architecture, and concentrates on major principles and features of the CCP.
Anotace česky
Clearing Masarykovy univerzity je systém pro podporu centrálního uhrazování pohledávek a závazků mezi Masarykovou univerzitou v Brně (organizací jako celkem) a jednotlivými osobami (zaměstnanci nebo studenty). Centrální část systému, nazývaná clearingové jádro, potřebuje komunikovat a vyměňovat si standardizované informace s řadou externích systémů, které administrují různé zpoplatňované služby poskytované univerzitou jednotlivým osobám. Na podporu této komunikcae byl navržen a implementován komunikační protokol nazvaný CCP (Clearing Communication Protocol). Článek podává stručný přehled o architektuře systému Clearing a soustřeďuje se na hlavní principy a rysy protokolu CCP.
Návaznosti
MSM 143300004, záměrNázev: Digitální knihovny
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Digitální knihovny
VytisknoutZobrazeno: 20. 3. 2023 20:33