VOZNICOVÁ, Radka, Lenka RAKOVICKÁ, Pavlína VIDLÁKOVÁ, Milan ALBERTI a Jiří PŘÍHODA. Příprava nových derivátů fosfazenů - reakce diamidotetrachloro-cyklo-trifosfazenu s aminoderiváty adamantanu. In ChemZi. Bratislava: Slovenská chemická spoločnosť, 2005, s. 198-198. ISSN 1336-7242.
Originální název Příprava nových derivátů fosfazenů - reakce diamidotetrachloro-cyklo-trifosfazenu s aminoderiváty adamantanu
Název česky Příprava nových derivátů fosfazenů- reakce diamidotetrachloro-cyklo-trifosfazenu s aminoderiváty adamantanu
Název anglicky The preparation of new phosphazene derivatives - reaction of diamidotetrachloro-cyclo-triphosphazene with adamantane aminoderivatives.
Autoři VOZNICOVÁ, Radka (203 Česká republika), Lenka RAKOVICKÁ (203 Česká republika, garant), Pavlína VIDLÁKOVÁ (203 Česká republika), Milan ALBERTI (203 Česká republika) a Jiří PŘÍHODA (203 Česká republika).
Vydání Bratislava, ChemZi, od s. 198-198, 1 s. 2005.
Nakladatel Slovenská chemická spoločnosť
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 10402 Inorganic and nuclear chemistry
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14310/05:00014053
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
ISSN 1336-7242
Klíčová slova anglicky chlorodithiophosphoric acid pyridinium betaine; heterocycle
Štítky chlorodithiophosphoric acid pyridinium betaine, heterocycle
Změnil Změnil: prof. RNDr. Jiří Příhoda, CSc., učo 2166. Změněno: 20. 5. 2009 11:40.
Reakce diamidotetrachloro-cyklo-trifosfazenu s amantadinem nebo memantinem vedou v závislosti na molárním poměru výchozích látek ke vzniku různých substitučních derivátů fosfazenu.Vzniklé produkty se liší polohou substituentů a byly prokázány fyzikálně-chemickými metodami.
Anotace anglicky
The reactions of diamidotetrachloro-cyclo-triphosphazene with amantadine or memantine were studied. The formation of corresponding disubstituted derivatives was observed. The reaction products were identified by using physico-chemical methods.
Návaznosti
MSM 143100011, záměrNázev: Struktura a vazebné poměry, vlastnosti a analýza syntetických a přírodních molekulových ansamblů
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Struktura a vazebné poměry, vlastnosti a analýza syntetických a přírodních molekulových ansamblů
VytisknoutZobrazeno: 24. 4. 2024 20:42