STEHLÍK, Antonín. Budoucnost ekonomického hodnocení investic. Politická ekonomie. Praha: Vysoká škola ekonomická, 2005, LIII, 5/2005, s. 675-685. ISSN 0032-3233.
Originální název Budoucnost ekonomického hodnocení investic
Název anglicky Future of investments evaluation
Autoři STEHLÍK, Antonín (203 Česká republika, garant).
Vydání Politická ekonomie, Praha, Vysoká škola ekonomická, 2005, 0032-3233.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 50200 5.2 Economics and Business
Stát vydavatele Česká republika
Impakt faktor Impact factor: 0.193
Kód RIV RIV/00216224:14560/05:00013414
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
UT WoS 000233197700010
Klíčová slova anglicky valuation; options; real options; volatility
Štítky options, real options, valuation, volatility
Změnil Změnila: Ing. Naďa Voráčová, učo 62883. Změněno: 16. 6. 2009 14:28.
V příspěvku poukazuji a reaguji na aktuální problematiku v investičním rozhodování z hlediska jak české, tak světové ekonomiky. Jednadvacáté století se jeví již na svém počátku jako století neustálých a zrychlujících změn, století nečekaných zvratů a nejistot, což se promítá ve vyšší míře rizika. Tak jako teorie v minulosti rychle zareagovala a vznikla kritéria založená na časové hodnotě hotovostních toků a následně kritérium ekonomické přidané hodnoty a tržní hodnoty, tak je potřebná stejně rychlá reakce teorie na kriteria investičního rozhodování v turbulentním, volatilním hospodářském prostředí.
Anotace anglicky
The aim of the text is to present current approach in investments evaluation based on real option theory. Each investment has more possibilities of realization, which can be described as real options. It is possible to evaluate the price of real option by utilization of the below described model. The real option classification is not steady yet. The real option analysis does not replace the standard techniques (the net present value approach) but they are very important complement as it is shown at the end of this paper. Real options is the modern approach to capital budgeting.
Návaznosti
IAA7167201, projekt VaVNázev: Teoretické a metodologické aspekty institucionální podpory podnikání
Investor: Akademie věd ČR, Teoretické a metodologické aspekty institucionální podpory podnikání
VytisknoutZobrazeno: 25. 4. 2024 11:52