PODBORSKÝ, Vladimír a Eliška KAZDOVÁ. 2.1. Osada a pohřebiště lidu s lineární keramikou. In Pravěk mikroregionu potoka Těšetičky/Únanovky. Brno: Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně. s. 73-80. bez názvu, svazek 1. ISBN 80-210-3676-1. 2005.
Originální název 2.1. Osada a pohřebiště lidu s lineární keramikou
Název česky 2.1. Osada a pohřebiště lidu s lineární keramikou
Název anglicky 2.1. Settlement and cemetery of the Linear culture people
Autoři PODBORSKÝ, Vladimír (203 Česká republika) a Eliška KAZDOVÁ (203 Česká republika, garant).
Vydání Brno, Pravěk mikroregionu potoka Těšetičky/Únanovky, od s. 73-80, 8 s. bez názvu, svazek 1, 2005.
Nakladatel Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Kapitola resp. kapitoly v odborné knize
Obor Archeologie, antropologie, etnologie
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14210/05:00014483
Organizační jednotka Filozofická fakulta
ISBN 80-210-3676-1
Klíčová slova anglicky Early Neolithic; settlement; houses; graves; children
Štítky children, early Neolithic, graves, houses, settlement
Změnil Změnila: doc. PhDr. Eliška Kazdová, CSc., učo 1938. Změněno: 1. 7. 2009 15:12.
Rozsah osídlení lidu s lineární keramikou v poloze Sutny u Těšetic, druhy sídlištních objektů (půdorysy domů, tzv. stavební jámy, zásobní jámy, pece). Unikátní depot s antropomorfní nádobou a jeho význam. Torzo pohřebiště s převahou dětských hrobů.
Anotace anglicky
Settlement of the Linear pottery culture people in tract of Sutny, sorts of the settlement features (houses, buillding complexes, storage pitts, ovens). Unique find with an anthropomorphic vessel and its meaning for early farming society. Part of the cemetery with prevailing of the children graves.
Návaznosti
MSM0021622427, záměrNázev: Interdisciplinární centrum výzkumů sociálních struktur pravěku až vrcholného středověku. Archeologický terénní a teoretický výzkum, využití přírodních věd, metodologie a informatika, ochrana kulturního dědictví
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Interdisciplinární centrum výzkumů sociálních struktur pravěku až vrcholného středověku
VytisknoutZobrazeno: 19. 4. 2024 05:03