NESHYBOVÁ, Jarmila. Přehled nástrojů řízení územních samosprávných celků. Online. In MendelNET 2006, sborník příspěvků z konference studentů z doktorského studia. Brno, MZLU: MZLU, 2006. 7 s. ISBN 80-86851-62-1. [citováno 2024-04-23]
Originální název Přehled nástrojů řízení územních samosprávných celků
Název anglicky The View of management instruments of municipal authorities
Autoři NESHYBOVÁ, Jarmila
Vydání Brno, MZLU, MendelNET 2006, sborník příspěvků z konference studentů z doktorského studia, 7 s. 2006.
Nakladatel MZLU
Typ výsledku Stať ve sborníku
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
ISBN 80-86851-62-1
Klíčová slova anglicky municipal authorities; budget; budget prospect; strategic management; Benchmarking; Local Agenda 21; Balanced ScoreCard, EFQM; Common Assessment Framework; ISO standards
Štítky Balanced ScoreCard, EFQM, Benchmarking, budget, budget prospect, Common Assessment Framework, ISO standards, Local Agenda 21, municipal authorities, strategic management
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Ing. Jarmila Beránková, Ph.D., učo 62863. Změněno: 11. 12. 2006 06:44.
V současnosti se ve veřejné správě začínají stále více využívat metody a nástroje finančního řízení a řízení kvality přejímané ze soukromé sféry a tím doplňují tradiční nástroje, jejichž používání je dáno zákonem. Tento příspěvek podává přehled tradičních i nově zaváděných nástrojů, které mají sloužit k řízení veřejných financí a také zvýšit nejen kvalitu poskytovaných služeb, ale i procesů fungování úřadu.
Anotace anglicky
Currently there is being more frequently introduced using of some methods and instruments of financing management and quality management taken from private sphere in the public administration. These instruments are complement to the traditional ones whose usage is declared by law. This article is giving an overview of traditional and new implementing instruments, which should help to supervise public finance and increase not only quality of provided services but also processes of office function.
VytisknoutZobrazeno: 23. 4. 2024 20:32