KAŠPÁREK, Tomáš, Radovan PŘIKRYL, Daniel SCHWARZ, Hana KUČEROVÁ a Eva ČEŠKOVÁ. Implications of hippocampal morphology in first-episode schizophrenia. In Final program and book of abstracts, Central/East European CINP Regional Meeting. Tallinn, Estonia: Tartu university press. s. 42. 2006.
Originální název Implications of hippocampal morphology in first-episode schizophrenia
Název česky Významy morfologie hipokampu u první epizody schizofrenie
Autoři KAŠPÁREK, Tomáš, Radovan PŘIKRYL, Daniel SCHWARZ, Hana KUČEROVÁ a Eva ČEŠKOVÁ.
Vydání Tallinn, Estonia, Final program and book of abstracts, Central/East European CINP Regional Meeting, s. 42-42, 2006.
Nakladatel Tartu university press
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 30000 3. Medical and Health Sciences
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Klíčová slova anglicky hippocampus; morphology; schizophrenia
Štítky hippocampus, morphology, schizophrenia
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnila: prof. MUDr. Eva Češková, CSc., učo 726. Změněno: 11. 1. 2007 10:19.
Recent data concernign hippocampal morphology in schizophrenia, its genetic background and functional consequences suggest that schizophrenia can be viewed as a disorder of connectivity of heteromodal association cortex leading to inefficient cooperation between the systems that participate on higher stages of information processing.
Anotace česky
Aktuální data, která se týkají morfologie hipokampu u schizofrenie, její genetické podmínění a funkční důsledky naznačují, že schizofrenii lze považovat za onemocnění konektivity heteromodálního asociačního kortexu, které vede k nedostatečné spolupráci systémů, které participují na vyšších úrovních zpracování informací.
Návaznosti
MSM0021622404, záměrNázev: Vnitřní organizace a neurobiologické mechanismy funkčních systémů CNS
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Vnitřní organizace a neurobiologické mechanismy funkčních systémů CNS
VytisknoutZobrazeno: 19. 4. 2024 14:24