SVÍŽENSKÁ, Ivana, Petr DUBOVÝ, Ilona KLUSÁKOVÁ, Alexandra ŠULCOVÁ a Jana KUČEROVÁ. Immunohistochemical evidence for down-regulation of cannabinoid CB1 receptors in the rat mesencephalon after self-administration of methamphetamine. In 41st International Congress of Slovak Anatomical Society and 44th Lojda Symposium on Histochemistry "Progress in Basic, Applied and Diagnostic Histochemistry". 2007.
Originální název Immunohistochemical evidence for down-regulation of cannabinoid CB1 receptors in the rat mesencephalon after self-administration of methamphetamine
Název česky Imunohistochemický důkaz pro snížení tvorby kanabinoidních receptorů CB1 v mesencephalu potkana po
Autoři SVÍŽENSKÁ, Ivana, Petr DUBOVÝ, Ilona KLUSÁKOVÁ, Alexandra ŠULCOVÁ a Jana KUČEROVÁ.
Vydání 41st International Congress of Slovak Anatomical Society and 44th Lojda Symposium on Histochemistry "Progress in Basic, Applied and Diagnostic Histochemistry". 2007.
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Obor 30000 3. Medical and Health Sciences
Stát vydavatele Slovensko
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Klíčová slova anglicky cannabinoid receptor type 1; behavioural sensitization; immunofluorescence
Štítky behavioural sensitization, cannabinoid receptor type 1, immunofluorescence
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnila: MUDr. Ilona Klusáková, Ph.D., učo 1833. Změněno: 21. 1. 2008 09:16.
Image analysis disclosed the higher intensity of immunostaining for CB1 receptors in selected mesencephalic structures of the control animals than in methamphetamine treated rats. The down-regulation of CB1 receptors can decrease an inhibiting influence of GABA and thus the dopaminergic pathway activation by methamphetamine might be more intensive.
Anotace česky
Ve vybraných strukturách mesencephala bylo pomocí imunofluorescence detekováno větší množství kanabinoidních CB1 receptorů u kontrolních laboratorních potkanů než u potkanů po opakovaném podávání metamphetaminu. Změna v expresi CB1 receptorů může snižovat inhibiční vliv GABA, a tím zvýšit aktivaci dopaminergního okruhu metamphetaminem.
Návaznosti
MSM0021622404, záměrNázev: Vnitřní organizace a neurobiologické mechanismy funkčních systémů CNS
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Vnitřní organizace a neurobiologické mechanismy funkčních systémů CNS
VytisknoutZobrazeno: 20. 4. 2024 00:28