Informační systém MU
KLIMPLOVÁ, Lenka. The Czech Republic from the Perspective of the Varieties of Capitalism Approach. Contemporary European Studies. Olomouc: Palacký University, 2007, roč. 2, č. 2, s. 49-74. ISSN 1802-4289.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název The Czech Republic from the Perspective of the Varieties of Capitalism Approach
Název česky Česká republika z perspektivy přístupu "variet kapitalismu"
Autoři KLIMPLOVÁ, Lenka (203 Česká republika, garant).
Vydání Contemporary European Studies, Olomouc, Palacký University, 2007, 1802-4289.
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 50601 Political science
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14230/07:00023283
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
Klíčová slova anglicky varieties of capitalism; market economy; Czech Republic
Štítky Czech Republic, Market economy, varieties of capitalism
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Lenka Klimplová, Ph.D., M.A., učo 14402. Změněno: 10. 1. 2008 11:51.
Anotace
Modern capitalism is not singular. There are varieties of capitalism in the contemporary world. The paper aims to apply the Varieties of Capitalism approach developed by Hall and Soskice (2001) to the case of the Czech Republic and ascertain whether the Czech market economy is approaching a liberal or a coordinated ideal type defined by these authors. At the same time, such findings might provide an answer to whether the Varieties of Capitalism approach designed for advanced industrialized economies is fully applicable for analysis of a post socialist country that underwent a complicated process of economic and institutional transformation.
Anotace česky
Moderní kapitalismus není jedinečný. V současném světě existuje mnoho druhů kapitalismu. Tento příspěvek si klade za cíl aplikovat přístup "Varieties of Capitalism" rozvinutý Hallem a Soskicem (2001) na případ České republiky a určit, zda se česká tržní ekonomika blíží spíše liberálnímu, nebo koordinovanému typu definovanému těmito autory. Současně může takové zjištění pomoci zdopovědět otázku, zda lze tento přístup, designovaný pro vyspělé industriální ekonomiky, plně použít pro analýzu post-socialistické země, která prodělala komplikovaný proces ekonomické a institucionální transformace.
Návaznosti
2D06009, projekt VaVNázev: Nová sociální rizika trhu práce a potřeby reformy jeho politické regulace po vstupu ČR do EU. Monitoring a vyhodnocení potřeb. (Akronym: NPVII23001)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Nová sociální rizika trhu práce a potřeby reformy jeho politické regulace po vstupu ČR do EU. Monitoring a vyhodnocení potřeb
Zobrazeno: 22. 7. 2024 08:26