k 2007

Originální název

Hospoření územních samosprávných celků a jeho kontrola

Název anglicky

Municipalities' management and it's control in the Czech republic

ŠRAMKOVÁ, Dana

Vydání

Teoretické aspekty právního postavení a zdaňování neziskových organizací v ČR a ve vybraných zemích EU, 2007

Jazyk

čeština

Typ výsledku

Prezentace na konferencích

Obor

50500 5.5 Law

Stát vydavatele

Utajení

není předmětem státního či obchodního tajemství

Organizační jednotka

Právnická fakulta

Klíčová slova anglicky

non-profit organizations; municipalities; management, controlling, budget, tax incomes, subsidies, legal liability; sanctions

Štítky

Municipalities, non-profit organizations, Sanctions

Příznaky

Mezinárodní význam
Změněno: 31. 1. 2008 14:42, JUDr. Dana Šramková, Ph.D., MBA

ORIG EN

V originále

Ve svém příspěvku se autorka zabývala problematikou hospodaření územních samosprávných celků v rámci České republiky. S ohledem na absenci přesné definice neziskových organizací v českém právním řádu bylo třeba nejprve vymezit, zda a proč mohou být územní samosprávné celky nahlíženy coby zvláštní kategorie v rámci neziskových organizací. Následně byla rozebrána relevantní právní úprava hospodaření územních samosprávných celků, vřetně jeho kontroly. V příspěvku bylo pojednáno rovněž o problematice právní odpovědnosti a možných sankcích.

Anglicky

In her presentation the authoe dealed with the main questions connected with the management of municipalities in the Czech Republic. Because of not very clear definition of non-profit organizations it was necessary to define municipalities as subjects that are thought to be a specific kind of the non-profit organizations. Subsequently the main laws dealing with the management of municipalities and it's control were described. In the presentation there were mentioned the aspects of legal liability and possible sanctions, too.
Zobrazeno: 19. 10. 2024 08:49