KUKLETOVÁ, Martina, Zdeněk BROUKAL, Lydie IZAKOVIČOVÁ HOLLÁ, Lubomír KUKLA a Kristína MUSILOVÁ. Stav orálního zdraví u dětí sledovaných v programu ELSPAC Brno. Brno: Masarykova univerzita Lékařaká fakulta, 2007, 56 s. Masarykova univerzita 1.
Originální název Stav orálního zdraví u dětí sledovaných v programu ELSPAC Brno
Název česky Stav orálního zdraví u dětí sledovaných v programu ELSPAC Brno
Název anglicky Oral health status of the children from the ELSPAC study Brno
Autoři KUKLETOVÁ, Martina, Zdeněk BROUKAL, Lydie IZAKOVIČOVÁ HOLLÁ, Lubomír KUKLA a Kristína MUSILOVÁ.
Vydání Brno, 56 s. Masarykova univerzita 1, 2007.
Nakladatel Masarykova univerzita Lékařaká fakulta
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Výzkumná zpráva
Obor 30200 3.2 Clinical medicine
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Klíčová slova anglicky oral health status ELSPAC
Štítky oral health status ELSPAC
Změnil Změnila: prof. MUDr. Martina Kukletová, CSc., učo 2527. Změněno: 22. 2. 2008 08:14.
Gingivitis u skupiny ELSPAC se vyskytovala v 63.1%, KPE=2.82.U dětí s gingivitis se vyskytovaly orální patogeny signifikantně častěji i v místě bez zánětu.Data o úloze polymorfizmů v genech pro IL-6, MMP-9 a IL-18 naznačují, že vznik gingivitidy může být do jisté míry geneticky determinován.
Anotace anglicky
Gingivitis in ELSPAc group was identified in 63.1%, DMFT=2.82. Oral pathogens in children with gingivitis were found more frequently also in inflammation free areas.Data on the role of polymorphisms in genes for IL-6,MMP-9,and IL-8 indicate the possible genetic determination of gingivitis.
Návaznosti
NR8394, projekt VaVNázev: Stav orálního zdraví u dětí sledovaných v programu ELSPAC Brno
Investor: Ministerstvo zdravotnictví ČR, Stav orálního zdraví u dětí sledovaných v programu ELSPAC Brno
VytisknoutZobrazeno: 1. 9. 2024 01:05