BRANDEJS, Michal, Jitka BRANDEJSOVÁ a Jana NEUBERTOVÁ. Řízení a správa projektů v IS MU. Zpravodaj Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity v Brně,. Brno: Masarykova Univerzita v Brně, 2008, roč. 18, č. 4, s. 5-7. ISSN 1212-0901.
Originální název Řízení a správa projektů v IS MU
Název anglicky Project Management in the Information System of Masaryk University
Autoři BRANDEJS, Michal (203 Česká republika, garant), Jitka BRANDEJSOVÁ (203 Česká republika) a Jana NEUBERTOVÁ (203 Česká republika).
Vydání Zpravodaj Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity v Brně, Brno, Masarykova Univerzita v Brně, 2008, 1212-0901.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 20206 Computer hardware and architecture
Stát vydavatele Česká republika
WWW URL
Kód RIV RIV/00216224:14330/08:00033525
Organizační jednotka Fakulta informatiky
Klíčová slova anglicky Informační systém Masarykovy univerzity
Štítky Informační systém Masarykovy univerzity
Změnil Změnil: Mgr. Ľuboš Lunter, učo 143320. Změněno: 31. 3. 2010 11:36.
Přiměřeně detailní a současně realistické plánování každého projektu přispívá k jeho kvalitnímu vedení a úspěchu. Na každé univerzitě, jednotlivých pracovištích nebo studijních skupinách existují projekty v pracovních týmech, kde množství činností, pracovníků nebo informací k projektu je vysoké a různorodé. Softwarová podpora běžných týmů pro řízení projektů, tedy vytvoření zázemí s potřebnými informacemi, členům projektových týmů na Masarykově univerzitě dosud chyběla. K tomuto účelu IS MU vytvořil na jaře 2007 novou agendu projekty a na začátku prosince 2007 ji nabídnul všem svým uživatelům. Ti ji mohou využít k managementu týmů spolupracujících na konkrétním projektu. Agenda umožňuje rozpracovat celý projekt do jednotlivých úkolů, které mohou mít vlastní termíny zahájení a ukončení. Úlohy na sebe mohou libovolně navazovat. K jednotlivým úkolům lze evidovat prioritu, trvání, klíčová slova a postup řešení. Dle těchto kritérií lze také rychle vyhledávat konkrétní úkoly.
Anotace anglicky
Detailed and also realistic project scheduling has impact on quality of project management and success. That goes also for working teams and various projects at every university. At Masaryk University, there was poor software support for project scheduling. Therefore the new application for project management was developed in the Information system of Masaryk University.
Návaznosti
LA 168, projekt VaVNázev: Účast ČR ve výzkumném sdružení ERCIM
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Účast ČR ve výzkumném sdružení ERCIM
VytisknoutZobrazeno: 10. 5. 2024 05:41