Informační systém Masarykovy univerzity 

Vlivy financování projektů z evropských fondů na změnu v organizační struktuře nestátních ...

česky | in English

ŠKARABELOVÁ, Simona. Vlivy financování projektů z evropských fondů na změnu v organizační struktuře nestátních neziskových organizací. In Čtyři roky členství zemí střední a východní Evropy v EU: důsledky a nové výzvy pro národní a tegionální trhy práce. 1. vyd. Karviná: Slezská univerzita v Opavě, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné, 2008. s. 132-138. ISBN 978-80-7248-466-9.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Vlivy financování projektů z evropských fondů na změnu v organizační struktuře nestátních neziskových organizací
Název anglicky The influence of project financing from European funds on changes in the organisational structure of non-profit organisation:
Autoři ŠKARABELOVÁ, Simona (203 Česká republika, garant).
Vydání 1. vyd. Karviná, Čtyři roky členství zemí střední a východní Evropy v EU: důsledky a nové výzvy pro národní a tegionální trhy práce, s. 132-138, 2008.
Nakladatel Slezská univerzita v Opavě, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 5.2 Economics and Business
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14560/08:00024786
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
ISBN 978-80-7248-466-9
Klíčová slova anglicky NGOs; European funds; organisational structure
Štítky European funds, NGOs, organisational structure
Změnil Změnila: Mgr. Simona Škarabelová, Ph.D., učo 7274. Změněno: 11. 12. 2008 19:57.
Anotace
Fondy Evropské unie se staly významným zdrojem financování projektů a aktivit nestátních neziskových organizací v České republice, a to jak v předvstupním období, tak i v době členství ČR v EU. Tato pomoc EU výrazně napomohla rozvoji českého neziskového sektoru, ale na druhé straně měla i nepřímý dopad na změny v organizační struktuře nestátních neziskových organizací. Příspěvek prezentuje výsledek výzkumu, který ve spolupráci CVNS, ESF MU a Nadace Partnerství probíhal v létě roku 2007 a jehož cílem bylo zjistit, nakolik se změnila činnost a organizační struktura neziskové organizace, která čerpala, čerpá nebo plánuje čerpat prostředky z evropských fondů.
Anotace anglicky
Funds of the European Union have become the important sources of financing projects and activities of non-profit organisations in the Czech Republic in the period before the admission and also after the admission to the European Union. This support has markedly aided in the development of Czech non-profit sector. However, it has indirectly impacted on the structure of non-profit organisations. This conference paper presents the results of the research which was held in summer 2007 in cooperation with Center for Non-profit Research Centre, Faculty of Economics and Administration Masaryk-University and The Czech Environmental Partnership Foundation. The objectives of this research were to find out the impacts on activities and organisational structure of non-profit organisations which drew, are drawing or are going to draw the support from European funds.
Návaznosti
GA402/05/0974, projekt VaVNázev: Podíl nestátních neziskových organizací na zabezpečování veřejných služeb
Investor: Grantová agentura ČR, Standardní projekty
GA402/08/1693, projekt VaVNázev: Motivace ekonomického chování neziskových organizací ? příspěvek k ekonomické teorii neziskového sektoru
Investor: Grantová agentura ČR, Standardní projekty
VytisknoutZobrazeno: 20. 7. 2018 14:39

Relevantní odkazy 


Nahoru | Aktuální datum a čas: 20. 7. 2018 14:39, 29. (lichý) týden

Kontakty: istech(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz, studijní odd., správci práv, is-technici, e-technici, IT podpora | Použití cookies | Více o Informačním systému