MENŠÍK, Josef. Nebesář o úsporách a investicích. In Ekonomické znalosti pro tržní praxi. Olomouc: Filosofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. s. 390-394. ISBN 978-80-87273-00-5. 2008.
Originální název Nebesář o úsporách a investicích
Název anglicky Nebesář on Saving and Investment
Autoři MENŠÍK, Josef.
Vydání Olomouc, Ekonomické znalosti pro tržní praxi. od s. 390-394, 5 s. 2008.
Nakladatel Filosofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50200 5.2 Economics and Business
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
ISBN 978-80-87273-00-5
Klíčová slova anglicky saving; investment; financial capital; real capital; Jaroslav Nebesar
Štítky financial capital, investment, Jaroslav Nebesar, real capital, saving
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: Mgr. Josef Menšík, Ph.D., učo 1248. Změněno: 9. 4. 2010 18:38.
Příspěvek se zaměřuje na základy teoretického přístupu Jaroslava Nebesáře k úsporám, investicím a jejich vzájemnému vztahu a kriticky posuzuje některé bezprostřední implikace, které je možné z tohoto teoretického pojetí vyvozovat. Přes neudržitelnost mnoha Nebesářových hospodářsko-politických závěrů přináší základy jeho přístupu k úsporám a investicím, uchopené z pohledu reálného a finančního kapitálu a jejich vztahu, osnovu zdravého teoretického pojetí. Připomenout ho je v dnešní době žádoucí jak kvůli nedostatečnému akcentování podobných přístupů v současné ekonomii, tak z důvodu docenění tohoto Nebesářova přínosu v rámci dějin českého ekonomického myšlení.
Anotace anglicky
The contribution reminds of the solid grounds of Jaroslav Nebesar's theoretical approach to saving and investment, understood in terms of real and financial capital and their relations, as well as of some of its shortcomings.
VytisknoutZobrazeno: 18. 4. 2024 16:52