POCHMONOVÁ, Jaroslava, Leona MÍFKOVÁ, Hana SVAČINOVÁ, Pavel VANK, Alena HAVELKOVÁ, Nabil Abdulah Ibrahim AL-MAHMODI, Kaid Ali Hashim MOHSIN, Abdul Karim AL-FADHLI, Farag Hassan ANBAIS, Ashref Ali ERAJHI, Petr POSPÍŠIL, Lumír KONEČNÝ, Roman PANOVSKÝ, Petr DOBŠÁK a Jarmila SIEGELOVÁ. Řízený ambulantní trénink u pacientů s chronickou ischemickou chorobou srdeční. In Dny sportovní medicíny. Brno: MSD,Lidická 23, Brno, 2008, s. 56. ISBN 978-80-7392-046-3.
Originální název Řízený ambulantní trénink u pacientů s chronickou ischemickou chorobou srdeční
Název česky Řízený ambulantní trénink u pacientů s chronickou ischemickou chorobou srdeční
Název anglicky Controlled ambulatory training in patients with chronic ischemic heart disease.
Autoři POCHMONOVÁ, Jaroslava, Leona MÍFKOVÁ, Hana SVAČINOVÁ, Pavel VANK, Alena HAVELKOVÁ, Nabil Abdulah Ibrahim AL-MAHMODI, Kaid Ali Hashim MOHSIN, Abdul Karim AL-FADHLI, Farag Hassan ANBAIS, Ashref Ali ERAJHI, Petr POSPÍŠIL, Lumír KONEČNÝ, Roman PANOVSKÝ, Petr DOBŠÁK a Jarmila SIEGELOVÁ.
Vydání Brno, Dny sportovní medicíny, s. 56-56, 2008.
Nakladatel MSD,Lidická 23, Brno
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 30200 3.2 Clinical medicine
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Lékařská fakulta
ISBN 978-80-7392-046-3
Klíčová slova anglicky Chronic ischemic heart disease; transport capacity; physical performance; body mass index; quality of life; rehabilitation
Štítky body mass index, Chronic ischemic heart disease, physical performance, quality of life, rehabilitation, transport capacity
Změnil Změnila: Ing. Soňa Hanzelková, učo 107137. Změněno: 15. 6. 2009 11:21.
Cílem práce bylo zhodnocení vlivu 12 týdenního kombinovaného tréninku na výkonnost, ukazatele kapacity transportního systému a na kvalitu života u pacientů s chronickou ischemickou chorobou srdeční v závislosti na tělesné hmotnosti. 12 týdenní kombinovaný trénink vedl ke zvýšení výkonnosti všech pacientů, ke zvýšení kapacity transportního systému u pacientů s chronickou ischemickou chorobou srdeční s nižším Body Mass Indexem. U všech skupin nemocných došlo ke zlepšení subjektivně vnímané kvality života.
Anotace anglicky
The aim of this thesis was to evaluate the influence of 12 weeks of combined exercise training on physical performance, indicators of transport system capacity and quality of life in 88 patients with chronic ischemic heart disease in relation to their body weight. 12 weeks of combined exercise training lead to an increase of physical performance in all of the patients and to an increase of transport capacity in patients with chronic ischemic heart disease and lower values of Body Mass Index. Subjectively perceived quality of life improved in all groups of patients.
Návaznosti
MSM0021622402, záměrNázev: Časná diagnostika a léčba kardiovaskulárních chorob
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Časná diagnostika a léčba kardiovaskulárních chorob
VytisknoutZobrazeno: 25. 4. 2024 01:59