JANČAŘÍKOVÁ, Renata. Naming Strategies in Newspaper Discourse : Means of Communicating Identity of the Participants to the Reader. Topics in Linguistics. Nitra: Faculty of Arts. Constantine the Philosopher University in Nitra., roč. 2009, č. 4, s. 41-45. ISSN 1337-7590. 2010.
Originální název Naming Strategies in Newspaper Discourse : Means of Communicating Identity of the Participants to the Reader
Název česky Strategie pojmenovávání v novinovém diskurzu : prostředky sdělování identity účastníků čtenáři
Autoři JANČAŘÍKOVÁ, Renata (203 Česká republika, garant).
Vydání Topics in Linguistics, Nitra, Faculty of Arts. Constantine the Philosopher University in Nitra. 2010, 1337-7590.
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 60200 6.2 Languages and Literature
Stát vydavatele Slovensko
Kód RIV RIV/00216224:14410/10:00048616
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky novinový diskurz; pojmenovávání; reference; identita; positivní vs. negativní status
Klíčová slova anglicky newspaper discourse; naming; reference; identity; positive a negative status
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Renata Jančaříková, Ph.D., učo 41262. Změněno: 19. 4. 2010 09:11.
The contribution deals with means of expressing identity of the primary participants in crime reports (i.e. victim vs. offender or criminal) and mainly their positive or negative status. The focus is on the means of communicationg a particular status and social role of the participants.
Anotace česky
Článek se zabývá prostředky vyjadřování identity hlavních účastníků v rámci reportáží o kriminálních činnech (tj. obět vs. útočník/pachatel) a jejich pozitivního či negativního statusu. Hlavním cílem jsou prostředky, kterými jsou příslušný status a sociální role účastníků sdělovány čtenáři.
Návaznosti
GA405/08/0866, projekt VaVNázev: Koherence a koheze v anglickém diskurzu