JANČAŘÍKOVÁ, Renata. Crime news in British press: Expressing positive and negative status of core participants. Discourse and Interaction. Brno: Masarykova univerzita, 2010, roč. 3, č. 1, s. 35-61. ISSN 1802-9930.
Originální název Crime news in British press: Expressing positive and negative status of core participants
Název česky Zprávy o zločinu v britském tisku: Vyjadřování pozitivního a negativního statusu hlavních aktérů
Autoři JANČAŘÍKOVÁ, Renata (203 Česká republika, garant).
Vydání Discourse and Interaction, Brno, Masarykova univerzita, 2010, 1802-9930.
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 60200 6.2 Languages and Literature
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14410/10:00048818
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky zprávy o zločinech; oběti vs. zločinci; pojmenovávácí strategie; novinový diskurz
Klíčová slova anglicky crime news; victim vs. criminal dichotomy; naming strategies; newspaper discourse
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Renata Jančaříková, Ph.D., učo 41262. Změněno: 7. 9. 2010 18:15.
The contribution presents a study of naming and referential strategies used to depict victims and criminals in crime news in British press (both broadsheets and tabloids). The focus is mainly on the means used to express a positive and negative status of core participants.
Anotace česky
Příspěvek prezentuje výzkum v oblasti pojmenovávácích strategií obětí a vrahů v novinových reportážích v britském tisku, seriózním i bulvárním. Výzkum se zabývá především prostředky, kterých noviny užívají pro vyjadřování pozitivního a negativního statusu hlavních účastníků.
Návaznosti
GA405/08/0866, projekt VaVNázev: Koherence a koheze v anglickém diskurzu